Перше судно із зерном прорвало блокаду Росії
Перше судно із зерном прорвало блокаду Росії

Два дні тому судно Resilient Africa залишило український порт Чорноморськ із 3 тисячами тонн пшениці.

Балкер Resilient Africa прибув в турецьку протоку Босфор. Це перше судно із зерном з України, яке пройшло Чорним морем по тимчасовому коридору, повідомило Reuters у четвер, 21 вересня.

Два дні тому судно залишило український порт Чорноморськ із 3 тисячами тонн пшениці і прорвало російську блокаду.

Причому це перше з двох суден, які зайшли в Чорноморськ на минулому тижні по встановленому ВМС ЗСУ тимчасовому коридору для цивільних суден.

Друге судно – балкер Aroyat – знаходиться в порту під завантаженням пшеницею для Єгипту. Загалом два судна мають перевезти 20 тисяч тон агропродукції.

Раніше встановлений навігаційним дорученням ВМС ЗСУ коридор використовувався для евакуації суден, які перебували в портах Чорноморськ, Одеса та Південний на момент повномасштабного вторгнення РФ. З 15 серпня тимчасовим коридором скористалось п’ять кораблів.

Нагадаємо, у липні в Кремлі заявили про вихід із зернової угоди, яка діяла рік і дозволяла експортувати українське продовольство з портів Чорного моря.

Після цього Росія почала атакувати південь України і нищити портову інфраструктуру, яка була задіяна у зерновій угоді. Але останнім часом російські кораблі теж зазнали низки ударів.
Добавил: Loci
Категория: Украина 185
Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
close