Перше судно із зерном прорвало блокаду Росії | |
|
21.09.2023
16:09
336
| |
![]() Два дні тому судно Resilient Africa залишило український порт Чорноморськ із 3 тисячами тонн пшениці.Балкер Resilient Africa прибув в турецьку протоку Босфор. Це перше судно із зерном з України, яке пройшло Чорним морем по тимчасовому коридору, повідомило Reuters у четвер, 21 вересня.Два дні тому судно залишило український порт Чорноморськ із 3 тисячами тонн пшениці і прорвало російську блокаду. Причому це перше з двох суден, які зайшли в Чорноморськ на минулому тижні по встановленому ВМС ЗСУ тимчасовому коридору для цивільних суден. Друге судно – балкер Aroyat – знаходиться в порту під завантаженням пшеницею для Єгипту. Загалом два судна мають перевезти 20 тисяч тон агропродукції. Раніше встановлений навігаційним дорученням ВМС ЗСУ коридор використовувався для евакуації суден, які перебували в портах Чорноморськ, Одеса та Південний на момент повномасштабного вторгнення РФ. З 15 серпня тимчасовим коридором скористалось п’ять кораблів. Нагадаємо, у липні в Кремлі заявили про вихід із зернової угоди, яка діяла рік і дозволяла експортувати українське продовольство з портів Чорного моря. Після цього Росія почала атакувати південь України і нищити портову інфраструктуру, яка була задіяна у зерновій угоді. Але останнім часом російські кораблі теж зазнали низки ударів. | |
|
Категория: Украина
336
| |
|
Сейчас читают
Бразильський легіонер офіційно попрощався з Карпатами 01.06.2026 21:30 4959 ЗМІ дізналися, коли ЄС представить нові санкції проти РФ 08.06.2026 21:07 3057 США запровадили санкції проти енергетичної компанії Куби 12.06.2026 12:59 3212 |
| Всего комментариев: 0 | |



