Мінкульт рекомендував КМДА знести пам'ятник Ватутіну
Мінкульт рекомендував КМДА знести пам'ятник Ватутіну

Місцем зберігання монумента може стати музей-заповідник Битва за Київ у 1943 році (с. Лютіж Київської обл.), оскільки на Лютізькому плацдармі розташовувався командний пункт Ватутіна.

Експертна комісія Міністерства культури та інформаційної політики рекомендувала КМДА демонтувати пам'ятник Ватутіну. Про це повідомляє прес-служба міністерства.

У Мінкульті відбулося засідання експертної комісії щодо подальшої долі пам'яток радянських та російських діячів у Києві. Щодо пам'ятника радянському генералу Миколі Ватутіну, експертна комісія МКІП рекомендувала КМДА демонтувати та перенести його, а також визнати об'єкт таким, що відповідає критеріям та ознакам пам'ятника монументального мистецтва.

З огляду на рекомендацію комісії з демонтажу об'єкта розглядається можливість рішення про невнесення пам'ятника до Реєстру нерухомих пам'яток, про що МКІП інформуватиме КМДА. У такому разі об'єкт вилучатиметься з переліку щойно виявлених об'єктів культурної спадщини згідно з процедурою.

"Водночас, спираючись на визнання експертною комісією художньої цінності скульптури, МКІП рекомендуватиме КМДА взяття її на облік як музейного предмета та переміщення до музейних фондів. Таким місцем зберігання може стати, наприклад, музей-заповідник Битва за Київ 1943 року (с. Лютіж Київської обл.), оскільки на Лютізькому плацдармі розташовувався командний пункт Ватутіна", - додали у міністерстві.
Добавил: Loci
Категория: Украина 118
Рейтинг: 4.0/4
Всего комментариев: 0
avatar
close