Мінкульт рекомендував КМДА знести пам'ятник Ватутіну | |
|
27.01.2023
12:12
293
| |
![]() Місцем зберігання монумента може стати музей-заповідник Битва за Київ у 1943 році (с. Лютіж Київської обл.), оскільки на Лютізькому плацдармі розташовувався командний пункт Ватутіна.Експертна комісія Міністерства культури та інформаційної політики рекомендувала КМДА демонтувати пам'ятник Ватутіну. Про це повідомляє прес-служба міністерства.У Мінкульті відбулося засідання експертної комісії щодо подальшої долі пам'яток радянських та російських діячів у Києві. Щодо пам'ятника радянському генералу Миколі Ватутіну, експертна комісія МКІП рекомендувала КМДА демонтувати та перенести його, а також визнати об'єкт таким, що відповідає критеріям та ознакам пам'ятника монументального мистецтва. З огляду на рекомендацію комісії з демонтажу об'єкта розглядається можливість рішення про невнесення пам'ятника до Реєстру нерухомих пам'яток, про що МКІП інформуватиме КМДА. У такому разі об'єкт вилучатиметься з переліку щойно виявлених об'єктів культурної спадщини згідно з процедурою. "Водночас, спираючись на визнання експертною комісією художньої цінності скульптури, МКІП рекомендуватиме КМДА взяття її на облік як музейного предмета та переміщення до музейних фондів. Таким місцем зберігання може стати, наприклад, музей-заповідник Битва за Київ 1943 року (с. Лютіж Київської обл.), оскільки на Лютізькому плацдармі розташовувався командний пункт Ватутіна", - додали у міністерстві. | |
|
Категория: Украина
293
| |
|
Сейчас читают
Французький ветеран продовжив контракт зі своїм клубом 08.06.2026 21:09 2999 Айфон 15 Про чи Айфон 16 бу: що обирають розумні покупці 06.06.2026 16:17 3666 Є загроза застосування Орєшніка - ПС 12.06.2026 13:01 2720 |
| Всего комментариев: 0 | |



