Зі списку підписантів комюніке Саміту миру зникла іще одна країна
Зі списку підписантів комюніке Саміту миру зникла іще одна країна

Усього майже 80 країн під час Глобального саміту миру зі 101 учасника підписали декларацію, у якій прописані вимоги України щодо миру.

Руанда зникла зі списку комюніке Саміту миру, що пройшов у Швейцарі 15-16 червня. Це у понеділок, 17 червня, випливає з даних на сайті швейцарського МЗС.

Відомо, що 16 червня країна фігурувала у переліку.

Водночас у переліку з’явився Вселенський патріархат, якого не було станом на 16 червня.

Відмовилися від підписання комюніке Індія, Саудівська Аравія, ПАР, Бразилія, ОАЕ, Вірменія, Таїланд, Мексика та ін. Водночас підтримали комюніке дружні Росії Туреччина, Угорщина та Сербія.

Відзначимо, що у  підсумковому комюніке Саміту згадується Українська формула миру, й починається воно зі слів "Війна Російської Федерації проти України". У документі зафіксовано, що основою для "досягнення всеосяжного, справедливого та стійкого миру в Україні" слугуватиме Статут Організації Об’єднаних Націй "включно з принципами поваги до територіальної цілісності та суверенітету всіх держав". 

Декілька країн продовжують вивчати текст комюніке Саміту миру щодо війни в Україні і ухвалюватимуть рішення про можливе приєднання до нього. Про це повідомив глава МЗС України Дмитро Кулеба 
Добавил: Loci
Категория: Украина 505
Рейтинг: 3.0/2
Всего комментариев: 0
avatar
close