Зеленський підписав указ за результатами перевірки укриттів
Зеленський підписав указ за результатами перевірки укриттів

РНБО визнала незадовільною ситуацію з укриттями у столиці, двох областях, а також у кількох містах і районах.

Президент України Володимир Зеленський підписав Указ про введення в дію рішення РНБО стосовно результатів обстежень захисних споруд цивільного захисту і вирішення проблемних питань у цій сфері. Відповідний указ № 353/2023 опубліковано на сайті президента.

РНБО визнала незадовільною ситуацію з укриттями у Запорізькій і Сумській областях, Житомирському районі Житомирської області, Білоцерківському районі Київської області, Конотопському районі Сумської області, містах Києві, Запоріжжі, Херсоні, Чернігові, Харкові, Миколаєві, Одесі, Сумах, Дніпрі, Конотопі, Білій Церкві.

Кабінету Міністрів України, обласним, Київській міській військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування доручено вжити невідкладних заходів для притягнення до дисциплінарної відповідальності осіб, які відповідають за укриття в тих областях, районах і містах, де ситуація визнана незадовільною.

До 30 червня вони мають поінформувати РНБО про вжиті заходи.

Уряд має визначити статус обʼєктів фонду захисних споруд цивільного захисту як таких, що мають стратегічне значення для забезпечення захисту населення, призначити посадову особу зі складу Кабміну для координації процесу спорядкування укриттів, забезпечити заходи щодо перевірки належного результатів роботи і створити комісію на чолі з віцепремʼєр-міністром з відновлення України — міністром розвитку громад, територій та інфраструктури України для перевірки стану мостових споруд.

Крім цього, уряд має внести до 31 липня пропозиції щодо змін до Кримінального кодексу в частині, що стосується посилення кримінальної відповідальності посадових осіб за неналежний стан і проблеми з цілодобовим доступом до таких обʼєктів.

Уряд має також внести пропозиції змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення на тему утримання укриттів, а також  до закону «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» в частині встановлення відповідальності субʼєктів містобудування за неналежне проєктування та будівництво захисних споруд цивільного захисту, і зміни до законодавчих актів щодо надання повноважень Нацполіції і ДСНС стосовно рішень про притягнення до відповідальності за порушення вимог щодо утримання і експлуатації захисних обʼєктів.

Кабмін також має запропонувати зміни до законодавчих актів стосовно зобовʼязання забудовників планувати підземні захисні споруди цивільного захисту та/або споруди подвійного призначення.
Добавил: Loci
Категория: Украина 253
Рейтинг: 1.0/1
Всего комментариев: 0
avatar
close