В океанах виявилося менше пластику, ніж передбачалося - вчені
07.08.2023 17:26 2933
В океанах виявилося менше пластику, ніж передбачалося - вчені

Дослідники після вимірювань дійшли висновку, що на поверхні плаває загалом 3,2 мільйона тонн пластику.

В океанах плаває набагато менше пластику, ніж вважалося раніше. Про це повідомляє Nu.nl.

Цього висновку дійшли дослідники з Утрехтського університету. Вони провели понад 20 тисяч вимірювань та встановили, що загалом на поверхні плаває 3,2 мільйона тонн пластику, тоді як попередні оцінки коливалися від 50 мільйонів тонн до, можливо, 300 мільйонів тонн.

Однак, за словами керівника дослідження Еріка ван Себілле з Інституту морських і атмосферних досліджень Утрехта (IMAU), на цьому забруднення пластиком не закінчується, і що воно також зростатиме, доки пластику буде додаватися більше, ніж очищається.

"Якщо поточні тенденції збережуться, загальна кількість пластику в океанах подвоїться за двадцять років", - додав провідний автор дослідження Мікаель Каандорп.

За словами ван Себілле, їхні вимірювання показують, що 60% пластикового сміття все ще знаходиться на глибині до п’яти метрів під водою.

Згідно з результатами дослідження, загалом 40% сміття з пластику потрапляє в океани від судноплавства, особливо від рибальства, через викинуті рибальські сітки. Решта надходить із суші, причому найбільшою проблемою зараз є річки, заповнені відходами в Азії. Частину пластику вимиває на пляжі, але є також місця, де пластик збирається в Тихому океані.

Раніше повідомлялося, що матеріалознавці Еллісон Кристі та Скотт Філліпс з Університету Бойсе штату Айдахо у США розробили новий вид пластику.
Добавил: Loci
Категория: Наука 2933
Рейтинг: 4.8/13
Всего комментариев: 0
avatar
close