В НБУ назвали втрати від припинення зернової угоди
В НБУ назвали втрати від припинення зернової угоди

Прогноз Нацбанку базується на припущенні, що зерновий коридор не функціонуватиме під час воєнного стану.

Через припинення зернової угоди експорт аграрної продукції з України за підсумками поточного року може виявитися на 2 млрд доларів меншим, ніж міг би бути. Про це сказав заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук на брифінгу у четвер, 27 липня.

"Наш базовий прогноз базується на припущенні, що зерновий коридор не функціонуватиме під час воєнного стану", – зазначив він.

При цьому у НБУ припускають, що обмеження з боку Євросоюзу щодо експорту сільгосппродукції "будуть діяти до 15 вересня і не будуть продовжені".

Ніколайчук прогнозує, що агроекспортери зможуть вивезти протягом маркетингового року, тобто з липня цього року по червень наступного року, "всю продукцію, спрямовану на експорт".

"Мова йде і про зернові, і про олію, і про іншу сільськогосподарську продукцію… Порівняно зі сценарієм, якщо б у нас функціонував "зерновий коридор", експорт продукції в другому півріччі цього року був би більший на приблизно на 2 млрд доларів", – зазначив він.

Нагадаємо, 17 липня у Кремлі заявили про вихід із зернової угоди, яка діяла рік і дозволяла експортувати українське продовольство з портів Чорного моря.

Після цього Росія майже щоночі атакує південь України і нищить портову інфраструктуру, яка була задіяна у зерновій угоді.
Добавил: Loci
Категория: Украина 173
Рейтинг: 5.0/3
Всего комментариев: 0
avatar
close