Усі члени НАТО підпишуть нове оборонне зобов’язання - Столтенберг
10.07.2024 10:14 734
Усі члени НАТО підпишуть нове оборонне зобов’язання - Столтенберг

Країни-члени альянсу ухвалять рішення, спрямовані на тіснішу співпрацю з партнерами, зокрема з Україною, та збільшать витрати на оборону.

В ході саміту НАТО, який у вівторок, 9 липня, розпочався у Вашингтоні, усі члени Альянсу підпишуть нове оборонно-промислове зобов’язання, яке допоможе зробити промисловість у Європі та Північній Америці сильнішою, інноваційнішою та здатною до масштабного виробництва. Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, передає Суспільне.

"Першим елементом цього зобов’язання стане збільшення витрат на оборону. Іншим основним елементом стане те, що ми повинні витрачати краще і більше разом на оборону", - сказав генсек НАТО.

Також, як заявив Столтенберг, країни-члени НАТО ухвалять рішення, спрямовані на тіснішу співпрацю з партнерами, зокрема з Україною.

Він нагадав, що Альянс має Агентство НАТО з підтримки та закупівель, що допомагає союзникам збиратися разом і купувати озброєння разом.

Торік Агенція НАТО з підтримки та постачання погодила контракти на суму понад 11 мільярдів доларів на боєприпаси та засоби.

Генсек НАТО зауважив, що цьогоріч 23 члени Альянсу почали витрачати 2% свого ВВП або більше на оборону, що додало мільярди до бюджету НАТО. Ці гроші йдуть на контракти з оборонної промисловості, і це результат колективного рішення.

"Десять років тому ми погодилися, що 2% повинні бути тим, до чого ми повинні прагнути. Формула декларації, яку ми погодили десять років тому, полягала в тому, що ми повинні прагнути до досягнення 2% ВВП на оборону. І це мало велике значення. Тепер ми змінили цю умову на те, що 2% - це мінімум", - зауважив посадовець.
Добавил: Loci
Категория: Мир 734
Рейтинг: 5.0/1
Теги: НАТО
Всего комментариев: 0
avatar
close