У Криму "свідки Єгови" зазнали переслідування - правозахисники
У Криму

Дев'ять із 30 людей уже відбувають строки від 6 до 6,5 років позбавлення волі у виправних колоніях.

В тимчасово окупованому Криму 30 представників релігійної організації Свідки Єгови зазнали кримінального переслідування. Про це повідомляється в моніторинговому звіті ситуації з правами людини в Криму, оприлюдненому на сайті Кримської правозахисної групи (КПГ).

Зазначається, що дев'ять із них уже відбувають строки від 6 до 6,5 років позбавлення волі у виправних колоніях.

У 2017 році Верховний суд РФ визнав організацію Свідки Єгови екстремістською організацією та заборонив її діяльність на території РФ, включно з кримськими осередками Свідків Єгови. З 2018 року розпочалося переслідування Свідків Єгови за кримінальними справами. У 2020 році було ухвалено перші вироки учасникам організації Свідки Єгови з позбавленням волі.

Також повідомляється, що щонайменше 201 громадянин України, переважно кримськотатарської національності, перебуває в місцях позбавлення волі через політично вмотивоване та/або релігійне кримінальне переслідування. Фігурантів цієї справи, більшість з яких - кримські татари, звинувачують у причетності до ісламських організацій або у пропаганді діяльності організацій, які в РФ визнані терористичними чи екстремістськими, але не є такими за законодавством України.

Правозахисники стверджують, що справи розглядаються з порушенням права на справедливий суд, основними доказами для суду є свідчення анонімних свідків (багато хто з них - співробітники ФСБ РФ), досудові показання свідків, котрі у подальшому в суді заявляють, що такі свідчення надали під тиском.
Добавил: Loci
Категория: Украина 671
Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
close