Результати виборів до Європарламенту обвалили курс євро
10.06.2024 18:26 825
Результати виборів до Європарламенту обвалили курс євро

Курс євро впав до місячного мінімуму, коли французький президент призначив парламентські вибори в країні.

Курс євро по відношенню до долара знизився після рішення президента Франції Еммануеля Макрона оголосити дострокові парламентські вибори після поразки на виборах у ЄС від ультраправих. Євро впав на 0,5% до місячного мінімуму 1,0764 за долар, пише Reuters.
 
"Ймовірно, це дещо погана новина для ринків. Це приносить несподіваний елемент невизначеності", - зазначив головний економіст Berenberg Хольгер Шмідінг.
 
На думку експертів, інвестори можуть також почати сумніватися у рішучості Європи щодо більш тісної податково-бюджетної та фінансової інтеграції. Трейдерам також доведеться враховувати політичну невизначеність у своїх ставках.
 
Це можна розглядати як удар по позитивних настроях, що зароджуються, щодо євро, які почали домінувати на валютних ринках в останні тижні.
 
"Останнє десятиліття показало, що зростання вкрай правих настроїв у Європі може підірвати євро", - зазначив стратег закордонно-китайської банківської корпорації Крістофер Вонг.
 
Європейський центральний банк минулого тижня вперше за п'ять років знизив відсоткові ставки, а цього року валюта впала майже на 2,5% по відношенню до долара, головним чином через відносні перспективи зниження відсоткових ставок у єврозоні та США.
 
Нагадаємо, згідно з даними екзит-полів, Європейська народна партія (ЄНП) отримає 189 місць у Європарламенті, за нею йдуть Соціалісти та демократи зі 135 та політсила Відновити Європу з 83 місцями.
 
Натомість група європейських консерваторів та реформістів, до якої входять такі партії, як Італійські брати Джорджі Мелоні, за прогнозами можуть здобути 72 місця, а ультраправа Ідентичність і демократія - 58.
Добавил: Loci
Категория: Мир 825
Рейтинг: 3.0/2
Всего комментариев: 0
avatar
close