Позиція Угорщини загрожує питанню вступу України в ЄС - Euractiv
11.12.2023 17:37 1216
Позиція Угорщини загрожує питанню вступу України в ЄС - Euractiv

В Євросоюзі гадають, що переговори перенесуть на березень 2024 року, але побоюються, що Будапешт не вдасться вмовити.

Нинішня позиція Угорщини загрожує відкладенням початку переговорів про вступ України в Європейський союз відкласти до березня 2024 року. Про це повідомляє Euractiv в понеділок, 11 грудня.

На саміті лідерів ЄС 14-15 грудня будуть обговорюватися кілька питань, що стосуються України. Перше з них - початок переговорів про вступ до ЄС та надання 50 млрд євро економічної підтримки і виділення ще 20 млрд євро на армію України. На порядку денному також новий пакет санкцій проти Росії.

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан вже заявив, що блокуватиме питання України і вимагає від ЄС "стратегічну дискусію" щодо підтримки Києва.

Європейські дипломати вважають, що заявки Грузії, Боснії та Герцеговини про їхнє приєднання до ЄС Орбан підтримав, але вони проваляться, якщо Угорщина накладе вето на Україну.

Високопоставлені дипломати ЄС заявили, що в разі блокування Угорщиною питань підтримки України початок переговорів щодо вступу можуть перенести на березень.

"Ті, хто чекає, що Орбан поступиться, описали можливий компроміс, перенісши початок переговорів з Україною на березень за остаточних умов. Інші хвилюються, що цього разу угорського лідера не вдасться переконати", - резюмує видання.
Добавил: Loci
Категория: Мир 1216
Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
close