Постачання газу до Китаю компенсували РФ лише 11% втраченого ринку в Європі
Постачання газу до Китаю компенсували РФ лише 11% втраченого ринку в Європі

Результатом саморуйнівної газової війни Росії стало зниження постачань до Європи на 115 млрд куб м, з яких Китай замістив лише 13 млрд.

Експорт газу до Китаю замінив Росії лише 11% втраченого європейського ринку. Про це у вівторок, 30 січня, повідомляє The Moscow Times з посиланням на дані Центробанку РФ.
 
"Минулого року обсяг поставок газу з Росії до КНР газопроводом Сила Сибіру збільшився до 23 млрд куб м, або у 1,5 рази, при цьому зростання поставок до КНР на 7 млрд куб м лише частково компенсувало їх зменшення з Росії трубопроводами в Європу на 38 млрд куб м, до 30 млрд куб м 2023 р.", – йдеться у повідомленні.
 
У довоєнному 2021 році Газпром експортував 185 млрд куб м газу. З них приблизно 10 млрд – до Китаю, а основний обсяг прямував до Європи – 145 млрд куб. м. Результатом саморуйнівної газової війни стало зниження постачань до Європи на 115 млрд куб м, з яких Китай замістив лише 13 млрд. Втім, ці поставки й так зросли б разом із плановим збільшенням потужності Сили Сибіру.
 
Видання зазначає, що цього року по Силі Сибіру планується прокачати 30 млрд. куб. м газу, але головна надія концерну Газпром - на будівництво Сили Сибіру - 2 потужністю 50 млрд. куб. м на рік. Проте будівництво не тільки ще не почалося, а й незрозуміло, чи почнеться. Контракт все ще не підписано, і навіть якщо це станеться, будівництво триватиме кілька років.
 
Водночас постачання до Європи, ймовірно, продовжать скорочуватися. Цього року закінчиться дія контракту на транзит російського газу через Україну, і навряд чи його буде продовжено. ЄС уже закликав Австрію та інші країни, які продовжують закуповувати значну частину газу у Газпрому шукати заміну на російський газ.
 
Відновити втрачені обсяги експорту в найближчі 10 років буде нереально, стверджує  головний економіст ВЕБу Андрій Клепач: "Навіть з урахуванням існуючих та запланованих контрактів із Китаєм, ми втрати майже 100 млрд кубометрів компенсувати не зможемо".
Добавил: Loci
Категория: Россия 1202
Рейтинг: 0.0/0
Сейчас читают
Материалов за текущий период нет.
Всего комментариев: 0
avatar
close