Перепродаж товарів в інтернеті: українців попередили про нове шахрайство
Перепродаж товарів в інтернеті: українців попередили про нове шахрайство

Зловмисники надсилають у популярних месенджерах повідомлення з пропозиціями легкого заробітку.

Кіберполіція попереджає про ще одну схему, за якою шахраї пропонують українцям у месенджерах способи легкого заробітку. Шахраї пропонують купити товар на відомому маркетплейсі та перепродати на іншому сайті. Про це повідомляє пресслужба кіберполіції.
 
Зловмисники надсилають у популярних месенджерах повідомлення з пропозиціями легкого заробітку. Схема полягає в нібито популяризації товарів на відомому маркетплейсі шляхом їх купівлі та подальшого продажу на вже підконтрольному аферистам сайті.
 
Громадяни, які погодилися на таку "роботу", отримували завдання від аферистів, за виконання яких зловмисники обіцяли платити гроші.
 
На перших етапах для подальшого залучення в схему громадяни дійсно могли отримувати невеликі виплати на свої банківські картки. Але для продовження роботи шахраї вимагали зареєструватися на підконтрольному зловмисникам сайті і здійснювати купівлю-продаж товарів за інструкціями "менеджерів".
 
Щоби купити товар, потерпілі мали поповнювати свій баланс в особистому кабінеті, перераховуючи власні кошти на вказані аферистами банківські картки фізичних осіб. Для виводу коштів зловмисники вимагали від громадян повторних перерахувань коштів на підконтрольні банківські картки. Такий алгоритм продовжувався, доки жертви не розуміли, що мають справу з аферистами.
"Навіть якщо ви вже обізнані про таку "схему", не слід намагатися отримати гроші від зловмисників навіть на перших етапах - будь-яке спілкування з ними це ризик втратити свої заощадження", - попереджають в кіберполіції.
 
Також фахівці звертають увагу на небезпеку переходу за сумнівними посиланнями та введення на таких ресурсах своїх персональних і банківських даних.

"Зловмисники, які отримують ці дані, можуть використовувати їх для викрадення коштів з ваших рахунків. Будьте обережні, перевіряйте інформацію і не дайте шахраям ввести вас в оману. Якщо ви стали жертвою інтернет-шахрайства, негайно повідомте про це кіберполіцію", - додали правоохоронці.
Добавил: Loci
Категория: Украина 782
Рейтинг: 4.8/4
Всего комментариев: 0
avatar
close