Кулеба розповів, як врятувати ОБСЕ
Кулеба розповів, як врятувати ОБСЕ

Росія фактично взяла ОБСЄ в заручники, маніпулюючи принципом консенсусу і таким чином руйнуючи організацію зсередини, пояснив очільник МЗС.

Росію необхідно вигнати з Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) через її руйнівний вплив. Про це сказав глава МЗС Дмитро Кулеба на пресконференції з головою ОБСЄ Буяром Османі в Києві у понеділок, 16 жовтня.

На його думку, "Москва фактично взяла ОБСЄ в заручники, маніпулюючи принципом консенсусу і таким чином руйнуючи організацію зсередини".

"ОБСЄ – це організація безпеки й співробітництва в Європі, але на сьогодні Росія – це найбільша загроза безпеці й співробітництву в Європі. Вона прагне хаосу, дестабілізації, і я сьогодні підтвердив свою позицію, що якщо ми хочемо врятувати ОБСЄ, врятувати безпеку й співробітництво в Європі, маємо виставити Росію за двері ОБСЄ і за двері Європи. Так буде краще для всіх", – заявив Кулеба.

За його словами, усе, що зараз робить Росія в ОБСЄ, – вбиває цю організацію.

"Я легко собі уявляю ОБСЄ без РФ. Але шлях до цього, безумовно, буде болючий. Це як лікування хвороби: лікуватися іноді дуже боляче, але для виживання й здорового життя цей шлях треба пройти. Ми вже бачимо контури всередині нової ОБСЄ, коли через блокування Росією тих чи інших рішень держави-учасниці знаходять шлях, як обійти російське вето", – зазначив він.

У свою чергу Буяр Османі заявив, що продовження війни Росії в Україні не тільки руйнує життя в нашій державі, а і створює стан нестабільності в усьому регіоні ОБСЄ та за його межами.

"І це має припинитися. ОБСЄ, як визнаний центр спільної безпеки, також серйозно постраждала. Є сигнали про те, що дехто хотів би, щоб в ОБСЄ були зв'язані руки, щоб поставити під сумнів її актуальність і функціонування. Наша організація є стійкою до різних випробувань і викликів", – сказав голова ОБСЄ.

За його словами, є "кілька критичних проблем, які, якщо їх не розв'язати в терміновому порядку, можуть порушити основні функції ОБСЄ", що може підірвати виконання ключових її завдань щодо захисту людей.

Османі закликав усі держави-учасниці ОБСЄ зберегти заявлену ними прихильність організації, її цінностям і зобов'язанням.
Добавил: Loci
Категория: Украина 301
Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
close