Китай та Катар підписали газовий контракт на 27 років
21.11.2022 14:17 114
Китай та Катар підписали газовий контракт на 27 років
QatarEnergy продаватиме по 4 млн тонн ЗПГ на рік для китайської енергетичної компанії Sinopec.

Державна катарська компанія QatarEnergy та китайська Sinopec підписали контракт про постачання зрідженого природного газу (ЗПГ) терміном на 27 років. Про це повідомляє Reuters у понеділок, 21 листопада.

Агентство пише, що після нападу Росії на Україну конкуренція за ЗПГ у світі загострилася, і Європа, зокрема, потребувала величезної кількості, щоб замінити російський трубопровідний газ, який раніше становив майже 40% її імпорту.

"Сьогоднішній день є важливою віхою для першої угоди про купівлю-продаж ЗПГ для проекту North Field East, це 4 млн тонн на 27 років для китайської Sinopec", - сказав глава QatarEnergy Саад аль-Каабі перед підписанням угоди.

Північне родовище є частиною найбільшого у світі газового родовища, яке Катар ділить з Іраном, який називає свою частку Південний Парс.

QatarEnergy раніше цього року підписала п'ять угод з розширення Північного родовища, який включає шість ліній ЗПГ, які збільшать потужність зрідження Катару з 77 млн ​​до 126 млн тонн на рік до 2027 року.

Каабі додав, що переговори з іншими покупцями в Китаї та Європі, які хочуть забезпечити надійність поставок, тривають.

Вказано, що Катар вже є найбільшим у світі експортером ЗПГ, а його проект розширення Північного родовища зміцнить цю позицію та допоможе гарантувати довгострокові постачання газу до Європи, оскільки континент шукає альтернативи російським потокам.
Добавил: LociOlah
Категория: Мир 114
Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
close