ЄС розблокує для Угорщини 10 мільярдів євро - ЗМІ
09.12.2023 12:38 656
ЄС розблокує для Угорщини 10 мільярдів євро - ЗМІ

"Розмороження" грошей станеться не через "шантаж" Орбана, який погрожував заблокувати переговори щодо вступу України до ЄС, а через виконання Угорщиною реформ.

Європейська комісія наступного тижня надасть Угорщині 10 мільярдів євро із коштів ЄС, що становить приблизно третину загального фінансування країни, яке було "заморожене" до тих пір, поки Угорщина не проведе необхідні реформи, повідомляє The Guardian із посиланням на власні джерела.

При цьому дипломати стверджують, що "розмороження" 10 млрд євро для Угорщини станеться не через "шантаж" прем'єр-міністра Орбана, який неодноразово погрожував заблокувати переговори щодо вступу України до ЄС на саміті лідерів наступного тижня, а через виконання Угорщиною реформ.

"Вперше Угорщина фактично реагує на наші запити, і вона зробила все, що стосується незалежності судової системи, тому гроші будуть вивільнені", – сказало джерело видання.

Решта фінансування залишатиметься "замороженим" через невідповідність певним критеріям верховенства права.

У грудні минулого року було висунуто чотири умови щодо незалежності судової влади, і уряд Угорщини заявив, що задовольнив запити Єврокомісії.

Водночас угорське громадянське суспільство, а також низка євродепутатів стверджують, що Угорщина не повністю завершила потрібні реформи.

Прем'єр-міністр Бельгії Александер де Кроо вважає, що голова Євроради Шарль Мішель та інші лідери країн ЄС роблять необхідне для того, щоб засідання ради наступного тижня було продуктивним. Він також висловив сподівання, що члени ЄС знайдуть рішення стосовно початку переговорів про вступ України до ЄС.

"У нас були важкі моменти в минулому, і ми завжди знаходили вихід. Вкрай важливо, щоб ЄС продовжував підтримувати Україну як у фінансовому, так і у військовому плані", – сказав де Кроо.
Добавил: Loci
Категория: Мир 656
Рейтинг: 5.0/2
Всего комментариев: 0
avatar
close