ЗАЕС не працюватиме без відновлення Каховської дамби - Зеленський | |
|
24.12.2025
14:13
223
| |
![]() На відновлення окупованої дамби потрібно 2 мільярдів євро. США пропонують Україні спільно із РФ використовувати Запорізьку АЕС, однак домовленостей поки що не досягнуто.Без відновлення Каховської дамби не буде працювати Запорізька атомна електростанція, на відновлення потрібно 2 мільярди євро. Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час спілкування із журналістами 24 грудня, передає Укрінформ."Каховська дамба та гідроелектростанція, яка необхідна для безпечної та нормальної роботи ЗАЕС, може бути відтворена як спільний регіональний проєкт процвітання з аналогічною операційною структурою. Але вважаємо, що для цього, щоб це все відбулось та функціонувало безпечно, - Запорізька атомна електростанція, місто Енергодар, також Каховська гідроелектростанція мають бути демілітаризовані, бо зараз там - російські війська і війна, немає необхідної безпеки", - зазначив Зеленський. За його словами, на відновлення окупованої дамби потрібно 2 мільярдів євро і треба, щоб хтось вклав ці гроші. "Рускіє" не будуть самі вкладати. Єдине, що їм потрібно – питна вода в Крим. Я вірю, що американці зможуть швидко побудувати дамбу, за рахунок якої буде вода. Але вода буде всюди", - додав глава держави. Президент також повторив журналістам, що США пропонують Україні спільно із РФ використовувати Запорізьку АЕС, однак домовленостей поки що не досягнуто. | |
|
Категория: Украина
223
| |
|
Сейчас читают
Бразильський легіонер офіційно попрощався з Карпатами 01.06.2026 21:30 4959 Зеленський зустрівся з королем Чарльзом III 08.06.2026 21:08 2858 Айфон 15 Про чи Айфон 16 бу: що обирають розумні покупці 06.06.2026 16:17 3666 |
| Всего комментариев: 0 | |



