В ЄС закликають бойкотувати польських перевізників, що блокують кордон
09.12.2023 12:37 531
В ЄС закликають бойкотувати польських перевізників, що блокують кордон

Торговельні асоціації та палати чотирьох європейських країн вважають, що польські транспортні компанії швидко завершать блокаду, якщо їх бойкотуватимуть компанії у Західній Європі.

Торговельні асоціації чотирьох країн ЄС, зокрема Бельгії, Австрії, Нідерландів та Італії, закликали бойкотувати польських автоперевізників, які влаштували транспортну блокаду на польсько-українському кордоні. Про це повідомив Укрінформ з посиланням на лист цих організацій.

"Закликаємо всі компанії ЄС та представників їх відповідних транспортних секторів не поновлювати транспортні контракти та не укладати нові контракти з польськими транспортними компаніями, поки вони продовжуватимуть блокувати польсько-український кордон", - йдеться у відкритому зверненні.

Автори листа нагадують, що після того, як Росія почала блокаду українських морських портів, в розпорядженні України залишився лише автомобільний транспорт для ввезення або вивезення товарів з країни. Два роки триваючої війни призвели до збіднення населення. Блокада на польско-українському кордоні, що була влаштована польськими транспортними профспілками, триває вже з 6 листопада, її планують продовжити до кінця січня.

Наслідком цієї блокади, наголошується у документі, стали зростання цін та нестача пального в Україні. Наразі лише гуманітарні та військові вантажі можуть перетинати кордон, що призвело до падіння обсягу експорту з України на 40% лише у листопаді. Два українські водія померли у черзі з більш ніж 2,5 тисячі вантажних автомобілів, що скупчилися поблизу кордону.

Автори листа сподіваються, що польські транспортні компанії швидко завершать блокаду, якщо компанії у Західній Європі бойкотуватимуть їх, поки триває блокада кордону з Україною.

"Ринок Західної Європи для цих (польських) компаній є більш важливим за український транспортний ринок. Ми не маємо жодних проблем із діями профспілок, і польські транспортні спілки можуть проводити їх всередині Польщі, без завдання шкоди державі, що б’ється у важких боях за всіх нас", - наголошується у відкритому листі.

Документ підписали представники Бізнес-клубу Бельгія-Україна, Українсько-австрійської асоціації, Торговельної палати Нідерланди-Україна, Української торговельної палати в Італії.
Добавил: Loci
Категория: Мир 531
Рейтинг: 0.0/0
Сейчас читают
Материалов за текущий период нет.
Всего комментариев: 0
avatar
close