Уряд провів виїзне засідання на Херсонщині
Уряд провів виїзне засідання на Херсонщині

Уряд виділив понад 980 млн гривень компенсацій за пошкоджені та зруйновані будинки внаслідок теракту Росії на Каховській ГЕС.

Члени уряду прибули у Херсонську область, де провели виїзде засідання. Про це повідомляється на сайті Кабміну у п’ятницю, 16 червня.

В ході засідання прем’єр-міністр Денис Шмигаль розповів, що уряд розробив механізм компенсацій за пошкоджені та зруйновані будинки внаслідок теракту Росії на Каховській ГЕС. Для здійснення цих виплат з Фонду ліквідації наслідків збройної агресії уряд виділив понад 980 млн гривень.

Компенсаційний механізм буде аналогічний до програми єВідновлення. Але, враховуючи ситуацію в регіоні, подання заявки буде відбуватись через органи місцевого самоврядування. Людина обиратиме один із двох варіантів. Або придбати собі інше житло, або взяти гроші на самостійний ремонт чи відбудову власного будинку, – зазначив Денис Шмигаль.

Також він підтвердив, що Кабмін виділив 560 млн грн для виплати одноразової державної допомоги постраждалим від повені у розмірі 5 тис. грн на одну особу. Міністерству соціальної політики, Міністерству з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій та Міністерству економіки доручено якнайшвидше розробити проект рішення про порядок використання цих коштів.

Шмигаль додав, що на останній селекторній нараді щодо ліквідації наслідків теракту на Каховській ГЕС було доручено оперативно створити реєстр постраждалих громад. Це буде відправна точка для виплати людям допомоги.

Окрім того, для проведення технічних обстежень постраждалого житла 10 регіонів України спрямують до зони лиха по 15 своїх спеціалістів.

Нагадаємо, вночі 6 червня російські війська підірвали греблю Каховської ГЕС, що викликало масштабне затоплення територій на півдні України та завдало значних екологічних, економічних та гуманітарних збитків нашій державі.
Добавил: Loci
Категория: Украина 320
Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
avatar
close