У Росії стався вибух балону зі збідненим ураном
У Росії стався вибух балону зі збідненим ураном

Ситуація носить локальний характер і обмежена територією виробничої ділянки, стверджують на Уральському електрохімічному комбінаті.

У Росії на Уральському електрохімічному комбінаті (УЕХК), що у Новоуральську Свердловської області, вибухнув балон зі збідненим гексафторидом урану. Постраждала одна людина, повідомляють російські ЗМІ з посиланням на пресслужбу підприємства у п’ятницю, 14 липня.

"14 липня о 09:13 у цеху 53 УЕХК відбулася розгерметизація балона з збідненим гексафторидом урану об'ємом 1 куб. м. Один постраждалий. Ситуація носить локальний характер і обмежена територією виробничої ділянки. Персонал цеху евакуйовано, проводиться санітарна обробка. Радіоактивна ситуація на підприємстві і за його межами в нормі (активність збідненого урану менша, ніж у природної уранової руди). Будь-яка небезпека для мешканців Новоуральська та персоналу комбінату відсутня", – йдеться у повідомленні.

Стверджується, що підприємство працює у штатному режимі, а причини інциденту встановлюються.

Уральський електрохімічний комбінат – перше радянське виробництво ядерного палива, збудоване у 1946-1949 роках. Входить до структури паливної компанії ТВЕЛ Держкорпорації Росатом, є основним підприємством Новоуральського атомного кластера.

Збіднений гексафторид урану – побічний продукт переробки гексафториду урану в збагачений уран, одна з хімічних форм збідненого урану, в 1,7 раза менш радіоактивний, ніж гексафторид урану та природний уран.
Добавил: Loci
Категория: Россия 430
Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
avatar
close