У НАТО заявили, що не знають, хто вчинив аварії на ПП
08.03.2023 19:02 110
У НАТО заявили, що не знають, хто вчинив аварії на ПП

Єнс Столтенберг зазначив, що Альянс не зміг ідентифікувати особи людей, причетних до вибухів на Північних потоках. 

НАТО не знає, хто підірвав газопроводи Північний потік і Північний потік - 2. Однак диверсія підтверджує необхідність захисту його критичної підводної інфраструктури. Про це в середу, 8 березня, заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг після прибуття на неформальну зустріч глав військових відомств держав - членів Альянсу.
 
"Ми знаємо, що був напад на трубопроводи Північний потік, акт саботажу, але ми не змогли ідентифікувати, хто за цим стоїть. Ми також знаємо, що це підтверджує важливість захисту нашої критичної підводної інфраструктури. У нас тисячі кілометрів підводних газових та нафтових трубопроводів, електричних та інтернет-кабелів. Ми в НАТО давно займаємося їх захистом і створили окреме командування, яке забезпечує їхню безпеку", - відповів він на запитання журналістів про публікації в The New York Times та Die Zeit, згідно з якими диверсію нібито могло здійснити "проукраїнське угруповання".
 
Додамо, журналісти стверджували, що ця операція нібито "проводилася за прямою вказівкою з Білого дому".
 
Нагадаємо, ЗМІ також стверджують, що західним розвідкам "упродовж місяців було відоме" ім'я приватного спонсора з України, який нібито профінансував диверсію на газопроводах РФ у Балтійському морі. Однак його свідомо вирішили не розкривати, аби захистити Україну.
 
Своєю чергою, координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі закликав "не забігати наперед" з висновками щодо інциденту з вибухами на Північних потоках у 2022 році.
 
Напередодні радник голови Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що Україна не має нічого спільного з аваріями на Північних потоках.
Добавил: Loci
Категория: Мир 110
Рейтинг: 4.0/1
Всего комментариев: 0
avatar
close