У Берліні розділилися думки про "захист частини неба" України країнами НАТО
13.05.2024 16:17 571
У Берліні розділилися думки про

Уряд ФРН проти "втручання в конфлікт" України і РФ, тоді ж як у Бундестазі лунають висловлювання про слушність такої пропозиції.

Уряд ФРН вважає, що залучення літаків або засобів ППО країн НАТО у відбитті російських повітряних атак над західною частиною України стане "безпосереднім втягуванням Альянсу в конфлікт". Про це заявив речник федерального уряду Штеффен Гебештрайт на брифінгу в понеділок, 13 травня, повідомляє Укрінформ.

Посадовець прокоментував таким чином пропозицію залучити ППО сусідніх з Україною держав до захисту українського повітряного простору

"Ще на початку (повномасштабного вторгнення - ред.) були дискусії щодо створення безполітної зони над Україною, яку могли б забезпечити літаки НАТО. Ми відхилили це тоді з важким серцем, бо дійшли висновку, що це буде перетином межі до прямої участі (НАТО у війні в Україні – ред.). Теж саме стосується і пропозицій, які висловлюються нині", - запевнив Гебештрайт.

Він переконаний, що нині найважливішим є забезпечення України системами ППО. Речник уряду нагадав, що Німеччина невдовзі передасть Україні третю систему Patriot. І загалом з такими ефективними засобами як Iris-T і Gepard, додатковими боєприпасами до них є найбільшим "інвестором" у захист українського неба і закликає інших підвищити їх внески.

Водночас голова оборонного комітету Бундестагу Марі-Агнес Штрак-Циммерман в ефірі телеканалу Welt у назвала цю "неофіційну ідею від експертів" про захист українського неба поблизу європейських кордонів слушною і такою, що варта обговорення.

Вона висловила надію, що ця ідея буде обговорена на саміті НАТО в липні додала, що "наскільки це є реалістичним, має вирішувати весь Альянс".

"Велика помилка, яку зробила НАТО, зробили ми всі, полягає в тому, що за 2 роки ми не відповіли на прохання України зробити над нею безполітну зону", - заявила Штрак-Циммерман.

Нагадаємо, про можливість відправлення військ в Україну першим заговорив президент Франції Еммануель Макрон. Днями він заявив, що вважає нервову реакцію Росії на його заяви про можливу відправку західних військ в Україну свідченням того, що ця ідея працює.
Добавил: Loci
Категория: Lifestyle 571
Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
close