"Талібан" було виключено зі списку терористичних організацій у Казахстані
04.06.2024 10:17 910

"Талібан" намагається "реабілітувати себе в очах світової громадськості" та будувати торговельні відносини з найближчими сусідами, вважають в Казахстані.

Влада Казахстану вирішила виключити організацію "Талібан" зі списку терористичних. Про це у понеділок, 3 червня, на зустрічі з учасниками засідання Ради Парламентської Асамблеї ОДКБ заявив президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв, інформує Казинформ.

"Казахстан вивів режим талібів із терористичного списку, виходячи при цьому з міркування важливості розвитку торговельно-економічного співробітництва із сучасним Афганістаном і розуміння того, що цей режим є довгостроковим фактором", - пояснив Токаєв. 

Він додав, що "активне залучення Афганістану до міжрегіональних звʼязків" є одним зі стратегічних завдань. 

Токаєв закликав підтримати ініціативу Казахстану щодо створення в Алмати Регіонального центру ООН з цілей сталого розвитку для Центральної Азії та Афганістану.

Таліби взяли владу в країні у 2021 році внаслідок успішного військового наступу на столицю Афганістану Кабул. Більшість країн світу не визнають їх законною владою.

Після захоплення влади в Афганістані рухом "Талібан" у країні збільшилося виробництво наркотиків. Про це заявив директор Агентства з контролю за наркотиками при президенті Таджикістану Хабібулло Вохідзода.
Добавил: Loci
Категория: Мир 910
Рейтинг: 5.0/5
Всего комментариев: 0
avatar
close