Судан видворив спецпредставника ООН
10.06.2023 12:01 734
Судан видворив спецпредставника ООН

Раніше командувач Збройними силами Судану Абдель Фаттах аль-Бурхан вимагав заміни спецпосланника ООН.

Уряд Судану оголосив персоною нон грата посланця ООН до країни Волкера Пертеса. Про це напередодні повідомило агентство Сіньхуа з посиланням на заяву МЗС Судану.

"Уряд Республіки Судан офіційно поінформував генерального секретаря ООН, що Волкер Пертес, спеціальний представник генсека ООН і голова Інтегрованої перехідної допоміжної місії ООН у Судану, був від сьогодні оголошений персоною нон грата", – заявили у суданському МЗС.

Сам Пертес, який з кінця травня перебуває поза межами Судану, у день оголошення рішення провів кілька зустрічей у столиці Ефіопії.

Агентство нагадує, що заміни спецпосланника ООН наприкінці минулого місяця вимагав командувач Збройними силами Судану Абдель Фаттах аль-Бурхан.

Як відомо, з 15 квітня в Хартумі, столиці Судану та інших регіонах країни точаться запеклі бої між армією та Силами швидкого реагування. Конфлікт, унаслідок якого загинули щонайменше 863 людини та отримали поранення 3531, зчинився навколо запропонованого переходу країни до цивільного правління.

За підрахунками ООН, щонайменше 1,6 млн суданців або стали вимушеними переселенцями всередині країни, або біженцями за її межами.
Добавил: Loci
Категория: Мир 734
Рейтинг: 5.0/2
Всего комментариев: 0
avatar
close