Суд вп’яте закрив справу Роттердам+
Суд вп’яте закрив справу Роттердам+

ВАКС прийняв рішення закрив справу Роттердам+ у зв'язку із закінченням строку розслідування.

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) прийняв рішення про закриття справи Роттердам+. Відповідне рішення було ухвалено на відкритому засіданні суду у понеділок, 9 жовтня.

Це вже п’яте рішення про закриття цієї справи за останні два роки, які приймалися  Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою (САП), Вищим антикорупційним судом та апеляційною палатою ВАКС.

Зокрема, сьогодні під час підготовчого розгляду колегія суддів ВАКС ухвалила рішення про закриття справи Роттердам+ з підстав п. 10 ч. 1 ст. 284 Кримінального процесуального кодексу України, тобто закінчення строку досудового розслідування, визначеного статтею 219 цього Кодексу, після повідомлення особі про підозру.

У компанії ДТЕК вважають, що таке рішення підтвердило законність і обґрунтованість формульного ціноутворення на енергетичні ресурси.

"ДТЕК завжди і послідовно відстоював позицію, що прозоре формульне ціноутворення на енергетичні ресурси на основі імпортного паритету – єдиний правильний шлях розвитку ринкової економіки України", – заявили в енергохолдингу і назвали рішення суду справедливим.

Там нагадали, що цей принцип був покладений в основу більшості  реформ енергетичних ринків 2014-2016 років. Він був підтриманий і схвалений західними партнерами України, в тому числі МВФ. За цим принципом формуються ціни на вугілля, газ, бензин й решту енергоресурсів.

Нагадаємо, розслідування справи Роттердам+ тривало майже шість років – з березня 2017 року. За цей час прокуратура чотири рази закривала справу за відсутності складу злочину і чотри рази поновлювала розслідування.

Формула Роттердам+ була запроваджена 3 березня 2017 року. Згідно з постановою НКРЕКУ, у ціну електроенергії закладалася вартість вугілля, виходячи з котирувань індексу API2 європейського хаба ARA (Амстердам – Роттердам – Антверпен) + витрати на транспортування в Україну. Отож, у тарифі встановлювалася рівна ціна на енергетичне вугілля українського та іноземного походження. Формула була скасована 23 серпня 2018 року.
Добавил: Loci
Категория: Украина 355
Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
close