Стало відомо, як йтиме зерно через Польщу
Стало відомо, як йтиме зерно через Польщу

У перший тиждень польська сторона зможе здійснювати фізичний супровід агропродукції.

Українське зерно та інша аграрна продукція знову піде транзитом через Польщу з 22 квітня. На кордоні буде організовано контроль. Про це сказав міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський, повідомляє РБК-Україна у середу, 19 квітня.

За його словами, електронна система Польщі відстежуватиме вантажі, що йдуть транзитом через країну.

"Вони матимуть можливість показувати, що саме так відбувається, якщо буде запит від суспільства (саме транзит, а не імпорт, - ред.). Трекер показує, що машина чи залізниця йде до портів чи інших країн ЄС", - сказав міністр.

При цьому у перший тиждень польська сторона за бажанням зможе здійснювати фізичний супровід продукції митниками, "щоб переконати, напрацювати для себе висновки".

Сольський зазначив, що будь-яка компанія, "яка бажає продати щось до Німеччини, може як і станом на сьогодні, так і станом із сьогоднішнього дня це робити".

Міністр уточнив, що частка Польщі у загальному експорті аграрної продукції з України займала 10% - половину транзиту, а половину - імпорт.

Нагадаємо, 18 квітня Польща та Україна домовилися відновити транзит аграрної продукції. При цьому імпорт із України й надалі буде заборонено.

Напередодні ЗМІ повідомили, що українська влада виступила з ініціативою провести тристоронню зустріч за участю Єврокомісії та п'яти країн ЄС для вирішення проблем із імпортом сільськогосподарської продукції.
Добавил: Loci
Категория: Украина 154
Рейтинг: 4.0/1
Всего комментариев: 0
avatar
close