Російський суд оштрафував Google на 4 млрд рублів
Російський суд оштрафував Google на 4 млрд рублів

Оскільки компанія не стала сплачувати штраф, виписаний антимонопольним відомством РФ раніше, його розмір збільшили у два рази.

Російський суд оштрафував американську корпорацію Google на 4 млрд рублів за несплату раніше призначеного штрафу. Про це у вівторок, 27 червня, повідомляє Федеральна антимонопольна служба (ФАС).

Йдеться про несплаченний штраф у розмірі 2 млрд рублів, який ФАС призначила компанії у липні 2022 року за статтею "про зловживання домінуючим становищем на ринку".

За версією служби, компанія використала домінуюче становище відеохостингу YouTube на ринку та  встановила "непрозорі, необ'єктивні та непередбачувані правила, пов'язані з формуванням, призупиненням, блокуванням облікових записів та зверненням контенту користувачів на відеосервісі YouTube".

"Це призвело до раптових блокувань та видалення облікових записів користувачів без попередження та обґрунтування дій, що обмежує інтереси користувачів та обмежує конкуренцію на суміжних ринках", - вважає служба.

Компанія намагалася оскаржити його, але суди прийняли сторону ФАС.

Оскільки штраф так і не було виплачено, світовий суд вирішив, що Google має додатково заплатити подвоєну суму стягнення, тобто ще 4 млрд. рублів.

У випадку, якщо Google й цього разу не сплатить штраф протягом 60 днів з моменту набрання чинності ухвалою суду, матеріали справи знову направлять до суду.

Нагадаємо, у червні 2021 року президент Володимир Зеленський підписав закон, згідно з яким іноземні світові технологічні гіганти, такі як Apple, Google, Microsoft, Netflix та інші, сплачуватимуть 20% ПДВ. 
Добавил: Loci
Категория: Россия 468
Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
close