Росія створює умови для ескалації проти Латвії - ISW
Росія створює умови для ескалації проти Латвії - ISW

Аналітики зазначають, що офіційні особи РФ дедалі активніше заявляють про право Росії захищати "співвітчизників за кордоном".

Росія, ймовірно, створювати інформаційні умови для майбутньої ескалації проти Латвії. Однією з причин є закриття ймовірної бази російського інформаційного впливу в Латвії. Про це йдеться у звіті ISW.

Парламент Латвії 11 січня прийняв законопроєкт про передачу ділового і культурного центру Будинок Москви в Ризі, що належить російському уряду, у державну власність Латвії з метою гарантування безпеки країни. Уряд РФ використовував структуру для підтримки операцій російського впливу в Латвії.

Посольство Росії в Латвії відповіло на передачу, стверджуючи, що ця "ворожнеча" призведе до "серйозних наслідків". Росіяни також звинуватили латвійський уряд у "систематичному утиску російськомовних у Латвії" через нещодавній закон, який вимагає від громадян Росії з посвідкою на проживання в Латвії складати іспит з латиської мови.

"Російське звинувачення, ймовірно, навмисно прирівнює всіх російськомовних у Латвії до російських громадян, які проживають у Латвії, намагаючись загострити напруженість між місцевими російськомовними та етнічними росіянами та латиськомовними", - зазначають в Інституті.

Офіційні особи у РФ дедалі активніше заявляють про право Росії захищати "співвітчизників за кордоном", навмисно узагальнено визначених як етнічні росіяни та російськомовні, а не лише громадянами Росії.

"Можливо, Росія встановлює умови, спрямовані на дестабілізацію Латвії, загострюючи мовну напругу та видаючи себе за захисника етнічних росіян і російськомовних", – вважають аналітики.
Добавил: Loci
Категория: Россия 1193
Рейтинг: 3.0/1
Сейчас читают
Материалов за текущий период нет.
Всего комментариев: 0
avatar
close