Ринок палива очікує зростання цін на все від здорожчання еквайрингу банків
Ринок палива очікує зростання цін на все від здорожчання еквайрингу банків

Підвищення ставок на обслуговування безготівкових платежів матиме прямий негативний вплив на вартість товарів та послуг в Україні.

Нафтогазова Асоціація України виступає проти підвищення вартості еквайрингу для українського бізнесу, яке очікується з 1 липня цього року. Про це 12 червня повідомила пресслужба НАУ.

Зазначається, що ситуація призведе до моментального збільшення вартості всіх товарів та послуг в Україні.

"Оператори паливного ринку в особі Нафтогазової асоціації України приєднуються до решти представників українського бізнесу та закликають міжнародні платіжні системи та банки залишити ставки інтерчейндж на рівні не вище 0,7% та еквайрингу на діючому рівні до закінчення воєнного стану та протягом трьох місяців після", - йдеться у заяві.

У НАУ нагадали, що протягом останніх семи років в Україні значно зріс рівень безготівкових розрахунків, як за показниками зростання мережі POS-терміналів, так і за кількістю й обсягами безготівкових операцій серед населення України.

З початком повномасштабного вторгнення РФ міжнародні платіжні системи значно знизили ставку інтерчейндж в Україні, однак максимальні законодавчі ставки в ЄС є значно нижчими (0,2-0,3 %), ніж навіть пільгова ставка, яка діє в Україні під час воєнного стану.

Експерти підкреслили, що підвищення ставок інтерчейндж, і як результат еквайрингу, для суб’єктів господарювання матиме прямий негативний вплив на вартість товарів та послуг.

Суб’єкти господарювання, зокрема мережі АЗС, нестимуть додаткові витрати за можливість клієнта розрахуватись пластиковою карткою чи мобільним. Водночас витрати на еквайринг в операторів АЗС уже в рази перевищують витрати на інкасацію.

"З метою підтримки українського бізнесу та споживачів в умовах воєнного стану Нафтогазова асоціація України закликає Національний банк України, міжнародні платіжні системи та банківські установи не підвищувати ставки інтерчейндж (еквайрингу) в той час, коли країна знаходиться у стані війни", - наголосили в НАУ.
Добавил: Loci
Категория: Украина 389
Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
avatar
close