РФ знищує українські заповідники - міністр
РФ знищує українські заповідники - міністр

Окупанти вже зруйнували чимало цінних природоохоронних об'єктів в Україні, використовуючи заповідники як військові бази, "паркінги" для танків.

Україна звернулася до міжнародних природоохоронних конвенцій для визнання незаконними дій Росії на окупованих природно-заповідних територіях Херсонської області. Про це напередодні сказав міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець в ефірі телемарафону.

Він прокоментував ситуацію в окупованих національних природних парках та заповідниках Херсонської області. Біосферний заповідник Асканія-Нова перебуває в окупації з першого дня повномасштабного вторгнення Росії. Там загарбники призначили своє нелегітимне керівництво. Протягом усього періоду установа змогла утримувати самобутні історичні колекції та вести науково-дослідну роботу. Незважаючи на всі проблеми, Асканія-Нова до останнього зберігала керованість. Проте 20 березня окупаційна адміністрація встановила фактичний контроль за заповідником.

Не менш загрозлива ситуація в національному природному парку Джарилгацький, територію якого РФ намагається перетворити на землі для "полювання, рибальства, вилову та відстрілу диких тварин".

"Рашисти, як варвари, вони в принципі не розуміють, що роблять. Вони вже зруйнували безліч наших цінних природоохоронних об'єктів, використовуючи наші заповідники як військові бази, "паркінги" для танків. Рішення, які вони приймають сьогодні, не є легітимними. Днями я підписав відповідні звернення до секретаріатів міжнародних конвенцій, щоб, по-перше, така діяльність Росії була засуджена, а по-друге, розпочався процес невизнання цих дій агресора…. заходи, щоб зупинити Росію", - наголосив міністр.

Зокрема, Міністерство захисту навколишнього середовища та природних ресурсів України вже надіслало листи, так звані ноти, до секретаріатів Бернської, Рамсарської, Бонської конвенції, Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни та флори, що перебувають під загрозою зникнення (CITES), а також до секретаріату Міжнародного союзу охорони навколишнього середовища та комісії у справах ЮНЕСКО.

Зазначається, що це дозволить надати питанню широкого розголосу та залучити міжнародне співтовариство до вирішення проблеми, а також домогтися справедливого покарання для Росії в рамках зазначених організацій.
Добавил: Loci
Категория: Украина 130
Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
close