Рада Європи ухвалила першу конвенцію щодо ШІ
17.05.2024 14:00 373
Рада Європи ухвалила першу конвенцію щодо ШІ

Конвенція охоплює використання інструментів штучного інтелекту у державній і недержавній сфері.

Рада Європи повідомила про ухвалення першої конвенції щодо захисту прав людини і демократії в умовах розвитку технологій штучного інтелекту (ШІ).

Так, 17 травня під час щорічного засідання Комітету міністрів РЄ у Страсбурзі, що об’єднує міністрів закордонних справ 46 країн-учасниць, Рада Європи ухвалила першу юридично зобов’язуючу угоду - Рамкову конвенцію про штучний інтелект, права людини, демократію і верховенство права.

Зазначається, що конвенція, яка відкрита для приєднання також для країн за межами Європи, охоплює усі аспекти застосування і ризиків, пов’язаних із застосуванням ШІ в контексті дотримання прав людини, поваги до демократичних стандартів і верховенства права.

Документ два роки розроблявся спеціальним міжурядовим комітетом, у якому були представлені також 11 країн, що не є учасницями Ради Європи і представники бізнесу та громадянського суспільства.

Конвенція охоплює використання інструментів штучного інтелекту у державній і недержавній сфері.

Документом пропонується два способи регулювання використання ШІ у приватному секторі: або через пряме зобов’язання дотримуватись положень даної конвенції, або через вимогу вживати "інших заходів" задля її дотримання і керуючись національним законодавством.

Сторони повинні будуть вживати заходів для виявлення, запобігання та зменшення можливих ризиків, пов’язаних з технологіями ШІ, та розглянути обмеження чи заборону у тих випадках, коли використання технологій буде становити ризики для дотримання стандартів прав людини.

Країни, які приєднаються до конвенції, повинні будуть подбати про законодавчі механізми для захисту осіб, права яких будуть порушені через технології ШІ, та процедурні запобіжники, як попередження осіб про те, що вони взаємодіють зі штучним інтелектом.

Документ вимагає передбачити запобіжники від зловживання ШІ для підриву демократичних інституцій і процесів.

Країни не повинні будуть дотримуватися вимог конвенції у діяльності, що пов’язана із захистом нацбезпеки, але мають подбати, що таке використання технології не порушує міжнародного права.

Конвенція не буде застосовуватися у питаннях національної оборони та дослідницькій діяльності, окрім випадків, коли тестування систем ШІ потенційно може створювати ризики для прав людини, демократії та верховенства права.

Країни-учасниці повинні будуть заснувати незалежний механізм для нагляду за дотриманням положень конвенції.
Добавил: Loci
Категория: Мир 373
Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
avatar
close