Помер український композитор Левко Дутківський
17.05.2023 12:47 1090
Помер український композитор Левко Дутківський

Зазначається, що здоров'я відомого виконавця підірвала пандемія коронавірусу та інфаркт.

На 80 році життя помер український композитор та засновник ВІА Смерічка Левко Дутківський. Трагічну звістку повідомив у Facebook журналіст і дослідник української естради Михайло Маслій.

"У рідних Чернівцях, у кардіологічному центрі, після перенесеного інфаркту та коронавірусу, 16 травня військового 2023 року близько 20 години помер один із засновників української естрадної пісні, великий вчитель, композитор, музикант і стратег Левко Дутківський. До 80 повних літ додалося лише 37 мучених і хворобливих днів. Легенда української естради, засновник славнозвісного на весь світ ВІА Смерічка", - написав він.

Левко Дутківський народився 9 квітня 1943 у селищі Кути Івано-Франківської області.

1963 року закінчив Мукачівське музпедучилище за спеціальністю вчитель музики і співів. 1977-го закінчив Київський державний інститут культури ім. О. Корнійчука.

1966 року на Буковині у місті Вижниця Левко Дутківський створив групу Смерічка. Для ансамблю Дутківський написав і аранжував пісні Сніжинки падають (1966), Бажання (1967), У Карпатах ходить осінь (1968) на слова Анатолія Фартушняка, рок-композицію Черемоше сивий (1969) на слова Миколи Негоди, блюз-баладу Скрипка без струн (1971) на слова Анатолія Драгомирецького.

Ці твори з елементами рок-, поп-музики, джазу та українського фольклору визначили творчий напрямок Смерічки, що дали українській естрадній пісні в 60-70 роках XX століття нову музичну хвилю.

З 1973-го Дутківський разом із Смерічкою працював в Чернівецькій обласній філармонії і гастролював.

Завдяки Дутківському та керованому ним ансамблю Смерічка починався професійний злет і популярність солістів Смерічки Назарія Яремчука і Василя Зінкевича, композитора Володимира Івасюка, співаків: Софії Ротару, Людмили Артеменко, Іво Бобула, Павла Дворського й інших.
Добавил: Loci
Категория: Lifestyle 1090
Рейтинг: 5.0/2
Всего комментариев: 0
avatar
close