ООН розгляне створення компенсаційного механізму - Мін'юст
28.10.2022 11:03 50
ООН розгляне створення компенсаційного механізму - Мін'юст
Відповідна резолюція повинна бути прийнята на засіданні Генасамблеї ООН вже в листопаді, повідомила заступник міністра.

Генасамблея ООН на засіданні 14 листопада розгляне питання щодо необхідності створення у співпраці з урядом України міжнародного компенсаційного механізму за збитки через агресію РФ. Про це в ефірі телемарафону розповіла заступник міністра юстиції Ірина Мудра.

"Підтримка очікується з ухваленням резолюції Генасамблеї ООН, засідання заплановане на 14 листопада. Цією резолюцією передбачатиметься визнання необхідності створення у співпраці з урядом України міжнародного компенсаційного механізму за шкоду втрат і будуть надані рекомендації країнам-учасницям щодо створення Міжнародного реєстру збитків", - розповіла Мудра.

Вона повідомила, що після отримання резолюції ООН Мін'юст продовжуватиме працювати у трьох напрямках: створення міжнародного реєстру збитків, переговори з країнами, які будуть готові укласти міжнародний Договір про створення компенсаційного механізму, спільна робота над внесенням відповідних змін до національного законодавства країн, які беруть участь у підписанні міжнародного договору.

Останнім пунктом вже йде робота з Канадою (вже прийнято відповідний закон), США (у Конгресі перебуває низка законодавчих ініціатив щодо конфіскації російських активів), Великобританією та країнами ЄС.

"Компенсаційний механізм передбачатиме створення Комісії для розгляду заяв про відшкодування шкоди, завданої агресією РФ, та ефективного механізму виконання прийнятих Комісією рішень. Відшкодування відбуватиметься за рахунок Компенсаційного фонду, що фінансується за рахунок російських активів, конфіскованих та заблокованих, що перебувають на території держав-сторін такої міжнародної угоди. Це активи держави Росії, активи державних російських компаній та наближених до Путіна олігархів. Насамперед ми чекаємо на те, що фонд наповнюватиметься за рахунок суверенних активів Росії - це золотовалютні резерви Центробанку Росії та активи державних компаній", - пояснила Мудра.
Добавил: LociOlah
Категория: Мир 50
Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
close