На Кіровоградщині зафіксовано спалах високопатогенного грипу птиці
На Кіровоградщині зафіксовано спалах високопатогенного грипу птиці

За результатами досліджень виявлено РНК вірус пташиного грипу типу А субтипу Н5N1 та підтверджено діагноз.

На Кіровоградщині зареєстровано спалах високопатогенного грипу птиці. Про це сьогодні, 16 січня, повідомила пресслужба Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області.

12 січня управління отримало повідомлення про загибель свійської птиці в двох приватних домоволодіннях у с. Новий Стародуб Петрівської територіальної громади Олександрійського району. Станом на 14 січня було зареєстровано 111 загиблих птахів (91 курей, 20 качок).

Ветеринари здійснили відбір патологічного матеріалу для дослідження в Кіровоградській та Черкаській регіональних державних лабораторіях Держпродспоживслужби. За результатами досліджень виявлено РНК вірус пташиного грипу типу А субтипу Н5N1 та підтверджено діагноз.

Рішенням місцевої державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Олександрійській РДА затверджено план дій щодо ліквідації високопатогенного грипу птиці, оголошено інфікованою зоною неблагополучний пункт та встановлено карантин (вулиці Гранітна та Козацька с. Новий Стародуб).

Також визначено трикілометрову буферну зону (села Новий Стародуб та Федорівка) та 10-кілометрову зону спостереження (села Олімпіадівка, Червоносілля, Мар’янівка, Балахівка, Олександрівка, Чечеліївка, Малинівка Петрівської територіальної громади та села Видне, Гайок, Пустельникове, Ізмайлівка Олександрійської територіальної громади).

"Відповідно до вимог Інструкції з профілактики та ліквідації грипу птиці в інфікованій зоні застосовують стемпінг-аут (знищення (спалювання) усього поголів’я птиці та проводять дезінфекцію приміщення, де утримувались птиця та дрібний інвентар, взуття, одяг, що міг бути заражений", - йдеться в повідомленні.

У сусідніх домоволодіннях загиблої та захворілої птиці не виявлено. Ситуація залишається на контролі.
Добавил: Loci
Категория: Украина 1224
Рейтинг: 4.8/4
Всего комментариев: 0
avatar
close