Мінекономіки спрогнозувало, що буде в найближчі місяці з цінами в Україні
Мінекономіки спрогнозувало, що буде в найближчі місяці з цінами в Україні

Ціни ростуть повільно оскільки попит в країні залишається стриманим, а пропозиція основних продуктів харчування - достатньою.

Підвищення тарифів на електроенергію для населення у червні 2023 року - домінуючий чинник зростання споживчих цін на 0,8% за місяць. Проте тренд на зниження інфляції збережеться. Про це йдеться в Огляді інфляції Мінекономіки за червень 2023 року.

Адміністративне підвищення тарифів на електроенергію для населення на 69,7% (до 2,64 грн/кВт·год) призвело до того, що загальний рівень цін за групою Житло, вода, електроенергія, газ та інші види палива підвищився на 11,9% (внесок до загальної споживчої інфляції - 1 в.п.).

Відомство зазначає, що в умовах війни попит залишається стриманим, а пропозиція більшості основних продуктів харчування достатньою. З огляду на це ціни зростають не так швидко.

Динаміка цін за переважною кількістю позицій у структурі споживання зберігала тренд на уповільнення зростання, що й підтвердилося уповільненням річних показників - 12,8% у червні (15,3% місяцем раніше).

Оцінка міністерства перспектив щодо динаміки споживчих цін суттєво не змінилася порівняно з попередньою.

Мінекономіки вважає, що слід чекати "збереження тренду на поступове зниження річного темпу інфляції, незважаючи на її певну волатильність щомісяця".

Нагадаємо, що за інформацією НБУ, військова допомога країн-партнерів Україні вплине на ріст їхніх економік. Зокрема, кожен долар, витрачений на допомогу Україні генерує додаткові 65-87 центів в найближчі роки.
Добавил: Loci
Категория: Украина 591
Рейтинг: 4.0/1
Всего комментариев: 0
avatar
close