Кувейт планує збільшити експорт дизпалива у Європу – ЗМІ
10.01.2023 16:03 62
Кувейт планує збільшити експорт дизпалива у Європу – ЗМІ

Країна розраховує постачати у п'ять разів більше дизельного палива задля компенсації потоків із РФ.

 Кувейт планує збільшити експорт дизельного палива й авіагасу у Європу у 2023 році, щоб заповнити втрачені постачання з Росії. Про це 10 січня повідомило агентство Bloomberg.
 
За інформацією джерела, знайомого із ситуацією, близькосхідна країна має намір вп'ятеро збільшити постачання дизпалива у Європу порівняно з 2022 роком – до 2,5 мільйона тонн (близько 50 тисяч барелів на добу), а також подвоїти експорт гасу – до 5 мільйонів тонн на рік (близько 100 тисяч барелів на добу).
 
"Євросоюзу загрожує потенційна нестача палива з 5 лютого, коли він збирається заборонити імпорт нафтопродуктів з Росії як покарання за вторгнення в Україну. За даними Bank of America, ціни на дизельне паливо можуть зрости до 200 доларів за барель у цьому кварталі, оскільки заборона може викликати глобальний дефіцит", – пише агентство.
 
За оцінкою аналітиків JPMorgan Chase & Co., на кінець минулого року ЄС купував майже 1,3 мільйона барелів на день продукції із РФ. Приблизно половина їх припадає на дизель.
 
Bloomberg нагадала, що останніми роками Кувейт витратив десятки мільярдів доларів на модернізацію та будівництво нових нафтопереробних заводів. Його найзначніше вкладення – Аль-Зур – найбільший НПЗ у світі, розрахований на переробку 615 000 барелів сирої нафти на добу.
 
Перша черга Аль-Зур стабільно переробляє 205 тисяч барелів нафти на добу, друга черга має запрацювати у середині лютого, а третя – до квітня.
 
З повним запуском заводу нафтопереробні потужності Кувейту зростуть до 1,5 мільйона барелів на добу.
 
Крім того, очікується, що інші близькосхідні виробники нафти, такі як Саудівська Аравія та Об'єднані Арабські Емірати, також збільшать експорт палива у Європу у 2023 році.
Добавил: Loci
Категория: Мир 62
Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
close