Конфіскація активів РФ: у Мін’юсті заявили про вагомий прогрес
Конфіскація активів РФ: у Мін’юсті заявили про вагомий прогрес

Міжнародний реєстр збитків у Гаазі запрацює на повну потужність у першій половині 2024 року, не чекаючи закінчення війни, зазначила Ірина Мудра.

Конфіскація і передача Україні російських активів є складним процесом і світовим прецедентом. Але робоча група щодо відпрацювання механізмів компенсації за збитки, завдані Україні російськими агресорами, має вагомий прогрес. Про це сказала заступниця міністра юстиції Ірина Мудра в ефірі телемарафону.

"Якщо ще рік тому наші партнери не хотіли навіть думати щодо цього, то станом на сьогодні наша робоча група, яка створена наказом президента України Володимира Зеленського, щодо відпрацювання механізмів компенсації за збитки, завдані російською армією, має досить вагомий прогрес", – заявила вона.

Мудра нагадала, що у листопаді 2022 року було представлено концепцію, розроблену робочою групою, щодо створення спеціального компенсаційного механізму на Генасамблеї ООН, яка була підтримана більшістю країн-членів ООН – 94 країни, за резолюцією від 14.11.2022 р. в ООН проголосувало 94 країни.

Ця концепція опирається на три компоненти і передбачає створення:

  • Міжнародного реєстру збитків який буде всеохоплюючою платформою, базою даних щодо постраждалих на території України від дій РФ станом на і після 24.02.2022 р. Такими особами є фіз., юр. особи і сама держава Україна.
  • Міжнародної компенсаційної комісії, яка власне і буде згодом розглядати заявки, внесені до реєстру збитків і присуджувати суму компенсацій до виплат.
  • Компенсаційного фонду – джерела виплат і компенсацій, присуджених компенсаційних сум. Саме цей фонд має наповнюватися в першу чергу за рахунок рос.активів.

"На сьогодні є робоча група з представниками Великої сімки, ЄС, Нідерландів і України, так звана Велика десятка", – зазначила Мудра.

За її словами, минулого тижня міждержавна робоча група, до якої входять головні юридичні радники Великої 10, де Україну представляє Міністерство юстиції, зустрілися на полях міжнародного права ООН задля обговорення та визначення наступних кроків такого механізму.

"Група дійшла думки, що тих резолюцій, що є на даний час, достатньо, щоб рухатися далі, створення Компенсаційної комісії, фонду через міжнародну багатосторонню угоду", – зазначила вона.

Також чиновниця розповіла, що міжнародний реєстр збитків, який створений під егідою Ради Європи в Нідерландах, Гаазі, запрацює на повну потужність у першій половині 2024 року, не чекаючи закінчення війни.

"16-17 листопада 2023 року буде призначено склад Ради реєстру, сім осіб, які мають розробити правила, процедури роботи реєстру", – розповіла Мудра і додала, що реєстр буде створено у вигляді потужної цифрової платформи.

Раніше у Єврокомісії заявили, що Україна отримає доходи від активів Росії. Мова йде про мільярди євро, зазначила президент ЄС Урсула фон дер Ляєн.

Також стало відомо, що Бельгія буде фінансувати Україну за рахунок Росії з фонду у розмірі 1,7 млрд євро. Він наповнюється з оподаткування заморожених в країні активів Росії.

Добавил: Loci
Категория: Украина 791
Рейтинг: 5.0/4
Всего комментариев: 0
avatar
close