Комісію Мінкульту не пустили до Києво-Печерської лаври
Комісію Мінкульту не пустили до Києво-Печерської лаври

В УПЦ МП заявили, що ченці не мають наміру виселятися з лаври до завершення судового розгляду.

Комісію Міністерства культури та інформаційної політики, яка прибула у четвер, 30 березня, для перевірки двох будівель Києво-Печерської лаври, не пустили на її територію. Парафіяни УПЦ МП заблокували вхід до одного з корпусів лаври. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Митрополит Павло (Лебідь) знову заявив, що ченці УПЦ МП не мають наміру виселятися з лаври до завершення судового розгляду.

Комісія мала зайти до 111 корпусу та розпочати перевірку, проте приміщення виявилося зачиненим - парафіяни заблокували прохід, а сам монастир не забезпечив доступ до приміщення, про що було поінформовано заздалегідь.

Станом на 11:30 члени комісії пішли, а біля адмінбудівлі, де мала розпочатися перевірка, триває імпровізований молебень.

Співробітники правоохоронних органів, які зранку прибули до лаври, не втручаються у те, що відбувається.

Нагадаємо, 10 березня стало відомо, що Національний заповідник Києво-Печерська лавра розриває договір оренди зі Свято-Успенським монастирем УПЦ (МП) із 29 березня 2023 року.

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко заявив, що у Києво-Печерській лаврі після відходу УПЦ МП буде проведено ревізію музейних цінностей, включаючи мощі святих.

Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської лаври митрополит Павло заявив, що ченці УПЦ МП не мають наміру виселятися з лаври та переходити до ПЦУ.

Пізніше міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко заявив, що ніхто не ставить питання про виселення ченців, а лише про саму УПЦ (МП). Також він уточнив, що "у ченців завжди є вибір", маючи на увазі перехід до ПЦУ.

У середу, 29 березня, в Мінкульті повідомили, що в лаврі з 30 березня почне працювати комісія.
Добавил: Loci
Категория: Украина 133
Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
close