КНР будує перше в світі підводне сховище даних
28.11.2023 10:40 909
КНР будує перше в світі підводне сховище даних

Китай зробив перший крок до будівництва першого у світі комерційного центру обробки даних під водою.

Китай почав будівництво першого у світі підводного комерційного сховища зберігання даних. Про це у понеділок, 27 листопада повідомляє CGTN.
 
Відзначається, що перший блок нової конструкції вагою 1300 тонн був занурений у море на глибину 35 метрів поблизу південного острова Хайнань. Вцілому конструкція складатиметься зі 100 таких блоків. Загальная вага обладнання на дні моря складе щонайменше 1300 тонн.
За словами генерального менеджера проекту Пу Дінга, після завершення будівництва центр обробки даних буде на 40-60 відсотків більш енергоефективним, ніж аналогічні центри, розміщені на березі. 

"Головною перевагою цього проєкту є можливість використання морської води для охолодження сховища, що дозволить істотно зменшити витрати на електроенергію, необхідну для кондиціонування повітря в наземних центрах", - пояснив він. 

Він вказав, що підводне середовище вільне від пилу та кисню, тому електронні пристрої можуть служити там довше та рідше виходити з ладу. Також підводні центри обробки даних використовують величезний простір морського дна, щоб зменшити вартість землі.
 
За словами Пу, такі сховища можуть використовувати різні джерела відновлюваної енергії, у тому числі прибережну вітрову та фотоелектричну енергію, зібрану на березі, а також енергію океану, таку як океанські хвилі, припливи та перепади температур у морські обчислювальні потужності.
 
Він додав, що сховища можуть стати частиною кластера морської промисловості, забезпечуючи ІТ-підтримку морського сільського господарства та туризму.
Добавил: Loci
Категория: Мир 909
Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
close