Китай запустив безпілотний корабель на космічну станцію | |
|
25.11.2025
13:46
509
| |
![]() Безпілотний корабель доправить припаси та обладнання для ремонту пошкодженого модуля.Китай здійснив перший аварійний запуск у межах своєї пілотованої космічної програми, відправивши на станцію Тяньгун безпілотний корабель Шеньчжоу-22, завантажений припасами та обладнанням для ремонту пошкодженого корабля попередньої місії Шеньчжоу-20. Про це інформує CCTV.Ракету-носій Чанчжен-2F Y22 запустили з космодрому Цзюцюань у пустелі Гобі о 12:11 за місцевим часом (06:11 за Києвом). Приблизно через 10 хвилин корабель успішно відокремився від ракети та вийшов на задану орбіту. Шеньчжоу-22 цього разу летить без екіпажу. Він доправить на орбітальну станцію космічну їжу, медикаменти, свіжі фрукти та овочі, запасні частини для Тяньгун, а також обладнання для усунення тріщини в ілюмінаторі корабля Шеньчжоу-20. Місія стала 38-м запуском у межах китайської пілотованої космічної програми та 610-м польотом ракети серії Чанчжен. Аварійний запуск став необхідним після того, як через пошкодження корабля Шеньчжоу-20 на станції вже десять днів не було рятувального модуля. У разі надзвичайної ситуації троє членів екіпажу не мали б можливості повернутися на Землю. Це перша така ситуація для станції Тяньгун від початку її повноцінної роботи наприкінці 2022 року. | |
|
Категория: Мир
509
| |
|
Сейчас читают
Зеленський зустрівся з королем Чарльзом III 08.06.2026 21:08 2858 У Метінвесті назвали головні барʼєри для інвестицій 01.06.2026 21:33 4999 Є загроза застосування Орєшніка - ПС 12.06.2026 13:01 2720 |
| Всего комментариев: 0 | |



