Японія дозволить продавати свої винищувачі нового покоління
Японія дозволить продавати свої винищувачі нового покоління

Водночас, попри формальний дозвіл, кожен майбутній продаж потребуватиме окремого розгляду і схвалення японським урядом.

Уряд Японії ухвалив у вівторок, 26 березня, рішення пом’якшити суворі національні правила продажу в треті країни озброєння. Це дозволить експортувати винищувачі наступного покоління, які будуть розроблені країною спільно з Великою Британією та Італією. Про це повідомляє Kyodo.

Японські правила на продаж майбутніх новітніх винищувачів на світовому ринку вважались основною перешкодою для реалізації тристороннього проєкту, оскільки істотно зменшувала його економічну привабливість.

Водночас новими правилами встановлено кілька обмежень. Японія зможе експортувати винищувачі, які три країни мають намір збудувати до 2035 року, за умови, що в країні, яка їх купує, не ведуться бойові дії.

Коло потенційних покупців обмежено країнами, з якими Японія має підписані угоди про передачу оборонного обладнання та технологій, яких нині налічується тільки 15, включно з її близьким союзником Сполученими Штатами.

Кожен майбутній продаж потребуватиме окремого розгляду і схвалення японським урядом. Ці обмеження встановлені ЛДП для того, щоб заспокоїти Комейто, традиційно пацифістську партію.

Роботи над розробкою винищувача нині знаходяться на стадії проєктування, і три країни мають на меті розробити специфікації та вимоги до продуктивності нового літака в наступні близько п’яти років.

Японія вже переглядала правила експорту зброї і дозволила відправляти зброю вітчизняного виробництва за іноземною ліцензією в країну, де знаходиться ліцензіар.
Добавил: Loci
Категория: Украина 316
Рейтинг: 1.0/1
Всего комментариев: 0
avatar
close