ISW назвав стратегічну мету росіян на Харківщині
ISW назвав стратегічну мету росіян на Харківщині

За оцінками військових аналітиків, війська РФ, які розпочали наступальну операцію на півночі Харківської області, досягли значних тактичних успіхів.

Наступальні операції РФ вздовж кордону у Харківській області мають стратегічну мету привернути і закріпити українські сили на цій осі, щоб уможливити російське просування в інші райони сходу України. Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

За оцінками військових аналітиків, війська РФ, які розпочали наступальну операцію вздовж російсько-українського кордону на півночі Харківської області вранці 10 травня, досягли значних тактичних успіхів.

Зазначається, що російські війська, ймовірно, проводять початкову фазу наступальної операції на півночі Харківщини, яка має обмежені оперативні цілі, але спрямована на досягнення стратегічного ефекту - відволікання військових і техніки з інших критичних ділянок фронту на сході України.

Наразі війська РФ розпочали дві обмежені операції в цьому районі: одну на північ від Харкова в напрямку Липців, а іншу на північний схід від Харкова біля Вовчанська. Міністерство оборони України.

Дані NASA Fire Information for Resource Management (FIRMS) від 10 травня вказують на те, що в населених пунктах Стрілеча, Красне, Пильна та Борисівка і поблизу них, ймовірно, велися запеклі бої.

Як повідомило Reutersз посиланням на високопоставлене українське військове джерело, російські війська просунулися щонайменше на кілометр углиб біля Вовчанська.

В ISW оцінили, що російські війська просунулися в напрямку Вовчанська, але не бачать достатніх доказів, щоб оцінити приблизний хід бойових дій у безпосередній близькості до цього району.

Зазначається, що російські війська, ймовірно, скористаються своїм тактичним плацдармом на півночі Харківської області в найближчі дні для активізації наступальних операцій і проведення початкової фази наступальних дій, які, ймовірно, мають на меті відтіснити українські війська від кордону з Бєлгородською областю і просунутися так, щоб артилерією досягати до Харкова. Однак обмежені зусилля, які зараз застосовують російські сили, не свідчать про те, що вони проводять широкомасштабну наступальну операцію з метою оточити та захопити місто Харків.
Добавил: Loci
Категория: Россия 458
Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
close