ГУР і МЗС звільнили українців з полону хуситів | |
|
23.01.2025
12:45
659
| |
![]() Операція зі звільнення трьох членів екіпажу Galaxy Leader тривала понад рік та включала складний неофіційний переговорний процес з хуситами та іншими сторонами.Головне управління розвідки (ГУР) Міноборони України та МЗС евакуювали українських моряків, звільнених з полону єменських хуситів. Про це повідомило ГУР у четвер, 23 січня.Вказано, що мова йде про трьох членів екіпажу вантажного судна Galaxy Leader, яке було захоплене хуситами в Червоному морі 19 листопада 2023 року. "Комплексна операція з їхнього звільнення тривала понад рік та включала складний неофіційний переговорний процес з хуситами та іншими дотичними до ситуації довкола затриманого вантажного судна сторонами", - йдеться у повідомленні. Розвідники встановили перший прямий контакт з полоненими українцями 3 квітня 2024 року ― після п’ятьох місяців кропіткої роботи. Вони запевнили моряків, що Україна робить усе можливе для їхнього звільнення. 22 січня 2025 року українці були звільнені. Зараз вони прямують на зустріч з родинами. На них чекає реабілітація. "Операція з порятунку громадян України відбулась за всебічної підтримки та допомоги королівського офісу султанату Оман. Висловлюємо щиру вдячність оманським партнерам за допомогу у звільненні наших людей", - додали в ГУР. | |
|
Категория: Украина
659
| |
|
Сейчас читают
Понад 5 млн грн збитків: на Львівщині викрили незаконні рубки лісів 19.06.2026 13:23 1911 Є загроза застосування Орєшніка - ПС 12.06.2026 13:01 2720 Бразильський легіонер офіційно попрощався з Карпатами 01.06.2026 21:30 4959 |
| Всего комментариев: 0 | |



