Гайд: як вибрати сорт полуниці для свого регіону
Гайд: як вибрати сорт полуниці для свого регіону

Як зробити правильний вибір сорту полуниці

Полуниця – найпопулярніша ягода серед садівників – любителів. Однак далеко не всі знають, що від правильно підібраного сорту залежить врожайність і смакові якості ягід. Тому дуже важливо набувати саджанці перевіреної якості в надійних розплідниках, таких як розплідник Екосад.

Рекомендації щодо сортів для різних регіонів

При виборі сорту полуниці важливо враховувати кліматичні умови вашого регіону, особливості ґрунту на вашій ділянці та тривалість світлового дня.

Так, для південних регіонів України зі спекотним літом краще підійдуть ранні сорти, такі як Фестивальна ромашка, Ароза, Дукат. Вони добре переносять посуху та дають ягоди вже у травні. Ці сорти відрізняються невеликим розміром ягід, зате дуже ароматні та солодкі.

 • Фестивальна ромашка має яскраво-червоні конічні ягоди із приємним кисло-солодким смаком.
 • Ароза дає ягоди світло-червоного кольору витягнутої форми, дуже соковиті та ароматні.
 • А у сорту Дукат ягоди насичено – червоні, серцеподібної форми, чудового солодкого смаку.

У центральній частині країни оптимальним вибором стануть середньоранні сорти Зенга Зенгана, Азія, Дарселект. Вони плодоносять у червні та відрізняються високими смаковими якостями.

 • Сорт Зенга Зенгана дає середні або великі блискучі ягоди червоно-рожевого кольору з ніжним ароматом.
 • У ягід сорту Азія приємний кисло-солодкий смак та насичений аромат.
 • Дарселект - один із найкращих сортів для середньої смуги, його ягоди дуже соковиті, червоні, ароматні.

На півночі, де літо прохолодне та коротке, краще вибирати пізні сорти – Аліса, Полку, Белрубі. Вони починають плодоносити лише у липні, зате дають солодкі великі ягоди.

 • Сорт Аліса відрізняється високою морозостійкістю та рясним урожаєм великих блискучих ягід.
 • У сорту Полку незвичайний смак з легкою гіркуватістю та приємним ароматом.
 • А Белрубі славиться дуже великими та соковитими червоними ягодами.
Як зробити правильний вибір сорту полуниці

Поради щодо догляду

При вирощуванні полуниці дуже важливо правильно доглядати рослини залежно від особливостей конкретного сорту.

 • Наприклад, для ранніх сортів полуниці, які починають плодоношення у травні – червні, вкрай важливо забезпечити регулярний полив у спеку року. Рекомендується поливати такі рослини 1-2 рази на тиждень, підтримуючи постійну помірну вологість ґрунту. Нестача вологи може призвести до зниження врожаю або навіть загибелі рослин.
 • Для середньостиглих сортів, що плодоносять у червні-липні, дуже ефективно внесення органічних добрив - компосту, що перепрів гною, біогумусу. Це стимулює активне зростання рослин та збільшує кількість та розмір ягід. Рекомендується вносити добрива 1-2 рази за сезон – навесні перед цвітінням та після збору першого врожаю.
 • Пізні сорти полуниці, які дозрівають у липні-серпні, вимагають особливої ​​уваги до профілактики грибкових захворювань, таких як сіра гнилизна. Для цього необхідно 1-2 рази за сезон обприскувати рослини спеціальними фунгіцидами. Також важливо видаляти всі хворі та пошкоджені ягоди з грядок.

Крім цього, протягом усього сезону вирощування полуниці необхідний правильний догляд за рослинами.

 • Регулярно розпушувати ґрунт і видаляти бур'яни, які можуть забирати поживні речовини.
 • Своєчасно видаляти всі вуса, щоб рослини не витрачали сили їх зростання. Підсипати компост, перегній, що покращує структуру ґрунту.

Завдяки такому комплексному догляду можна максимально реалізувати потенціал вибраного сорту полуниці та отримати високі врожаї.

Підібравши оптимальний сорт полуниці для свого регіону, ви зможете отримати рясний урожай смачних та ароматних ягід. Не проґавте цю можливість - вибирайте найкращі сорти для своєї ділянки в інтернет-магазині саджанців Ecosad.com.ua! Тут представлений широкий асортимент вітчизняних та зарубіжних сортів полуниці для різних кліматичних зон. Ви зможете підібрати саме той сорт, який ідеально підійде для вашого регіону та дасть найкращі результати. Саджанці відмінної якості, вирощені дослідними агрономами. Доставка по всій Україні!

Добавил: Loci
Категория: Статьи 637
Рейтинг: 4.8/5
Всего комментариев: 0
avatar
close