G7 застерегла РФ від використання ядерної зброї | |
|
15.06.2024
10:01
713
| |
![]() Країни G7 наголосили, що будь-яке застосування Росією хімічної, біологічної, радіологічної або ядерної зброї матиме серйозні наслідкиЛідери Групи семи на саміті в Італії попередили Росію про наслідки в разі застосування зброї масового знищення, зокрема ядерної. Про це йдеться у спільній декларації лідерів G7, передає Європейська правда.Учасники саміту висловили глибоку стурбованість "безвідповідальною ядерною риторикою та діями Росії, а також повідомленнями про дедалі частіше застосування нею хімічних речовин проти українських сил". "Ми вкотре наголошуємо, що будь-яке застосування Росією хімічної, біологічної, радіологічної або ядерної зброї матиме серйозні наслідки", - наголошується у декларації. Крім того, лідери Групи семи стурбовані "непрозорим і прискореним розширенням ядерного арсеналу Китаю", а також розвитком ядерної програми та програм балістичних ракет Північної Кореї та Ірану. У документі підтверджується підтримка G7 Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань (ДВЗЯВ), із якого Росія вийшла минулого року. "Ми закликаємо Росію продовжувати дотримуватися мораторію на ядерні випробування і відновити ратифікацію ДВЗЯВ. Ми також закликаємо Північну Корею не проводити жодних подальших ядерних випробувань, а також підписати і ратифікувати ДВЗЯВ", - йдеться у декларації глав держав G7. | |
|
Категория: Мир
713
| |
|
Сейчас читают
США запровадили санкції проти енергетичної компанії Куби 12.06.2026 12:59 3212 У Метінвесті назвали головні барʼєри для інвестицій 01.06.2026 21:33 4999 Експрезидент Південної Кореї отримав ще 30 років тюрми 12.06.2026 13:01 3236 |
| Всего комментариев: 0 | |



