Європа рекордно збільшила відбір газу з ПСГ
03.03.2023 13:42 108
Європа рекордно збільшила відбір газу з ПСГ

Запаси газу в Європі опустилися до 60,62%, але залишаються рекордними для цієї пори року – 65,82 млрд куб. м газу. 

Країни Європи збільшили відбір газу з підземних сховищ (ПСГ) на 47% вище від середніх багаторічних значень і на максимумі за п'ять років. Про це свідчать дані асоціації Gas Infrastructure Europe (GIE) у п'ятницю, 3 березня.
 
За газову добу 1 березня з європейських ПСГ було відкачано 582 млн. куб. м. Цей показник не тільки є максимумом для цього дня за останні п'ять років, але й більше за будь-яке значення за весь час спостереження GIE з 2011 року, крім 1 березня 2018 року. У той же час, закачування виявилося на рівні 17 млн куб. м.
 
Запаси газу в Європі опустилися до 60,62%, але залишаються рекордними для цієї пори року – 65,82 млрд куб. м газу. Це на 21,46% вище, ніж у середньому на цю дату протягом останніх п'яти років.
 
Опалювальний сезон у Європі розпочався 14 листопада, і з цього моменту країни ЄС відібрали зі сховищ 43,24 млрд. куб. м газу. При цьому сумарний відбір газу з ПСГ на 108 день з моменту досягнення максимуму їх заповнення на 12,23% нижче від середнього значення на цей день за попередні п'ять років. Минулий сезон відбору газу з європейських підземних сховищ завершився 19 березня 2022 року, коли залишалося лише 25,5% запасів.
 
Поточний тиждень у Європі виявляється холоднішим за попередній, що вже призвело до зростання відбору газу зі сховищ. Температури у багатьох країнах ЄС виявляються лише на рівні кліматичної норми. Середня частка вітрогенерації у виробленні електроенергії ЄС у лютому виявилася нижчою за рівень минулого року і склала близько 16%.
 
Європа наростила надходження ЗПГ із терміналів у газотранспортну систему до максимуму з початку грудня. Потужності регазифікації зрідженого газу та подальшого його закачування до трубопроводів Європи зараз завантажено на 74% від максимуму. Середня ціна закупівлі газу за підсумками лютого впала до $583 за тисячу куб. м. Загалом за підсумками зими ціна газу в Європі впала втричі.
 
Раніше повідомлялося, що нинішню зиму Європа завершила із рекордними запасами газу у сховищах.
 
Також стало відомо, що в 2022 році споживання газу в Європі знизилося на 13% або більше, ніж на 70 млрд куб. м. Це найсильніше зниження попиту у регіоні історія.
Добавил: Loci
Категория: Мир 108
Рейтинг: 4.0/1
Всего комментариев: 0
avatar
close