ЄС не справляється з постачанням боєприпасів ЗСУ
ЄС не справляється з постачанням боєприпасів ЗСУ

Євросоюз зобов'язався постачати Україні артилерійські боєприпаси протягом року, але план виконано лише на 30%.

Європейський Союз відстає від свого плану надати Україні мільйон артилерійських снарядів до березня 2024 року. Наразі він виконаний лише на 30%. Про це пише Bloomberg в четвер, 26 жовтня.
 
ЄС пообіцяв надати Україні артилерійські боєприпаси протягом 12 місяців, спочатку за допомогою наявних запасів, а потім через контракти про спільні закупівлі та збільшення промислових потужностей.

Водночас як зазначає видання, пройшло вже більш ніж половина цього часу, однак план виконаний лише на 30% і, виходячи з обсягу контрактів, підписаних на сьогодні, ризикує не досягнути своєї цілі.
 
За словами обізнаних джерел, кілька держав-членів ЄС приватно звернулися до відділу зовнішньої політики блоку з проханням продовжити цей термін.
 
Також і США, які мають на меті збільшити власне виробництво приблизно до мільйона снарядів на рік у 2024 році, закликали ЄС активізувати свої зусилля.
 
Окрім того, конфлікт Ізраїлю та ХАМАС також створює додаткові ризики для постачання зброї в Україну.
 
З моменту проголошення ініціативи ЄС також зросла ціна на снаряди, тому виділених на неї коштів може виявитись замало.
 
Видання зазначає, що Латвія, Литва, Естонія, Німеччина, Польща та Нідерланди планують колективно поставити Україні 300-400 тисяч боєприпасів. До того ж Фінляндія, Данія та Швеція розмістили замовлення на суму 52 мільйони євро. Але виробництво почнеться у 2024 році.
Добавил: Loci
Категория: Украина 847
Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
close