Чому не можна змінювати цільове призначення земельної ділянки, якщо її частина знаходиться в межах червоних ліній?
Чому не можна змінювати цільове призначення земельної ділянки, якщо її частина знаходиться в межах червоних ліній?

Червона лінія позначає межі території, на якій є або заплановані в майбутньому об’єкти загального користування: дороги, вулиці, площі, пішохідні переходи, інженерні комунікації, зони освітлення або озеленення. Інженери-землевпорядники компанії «Київськи землі» пояснюють, як червона лінія впливає на процес зміни цільового призначення землі.

Навіщо існують червоні лінії

Червона лінія відділяє землі загального користування від земель, що можуть бути використані для житлової, комерційної, промислової забудови. Червоні лінії зафіксовані у містобудівній документації:

  • генеральний план;
  • комплексний план просторового розвитку території;
  • детальний план території.

На кадастровому плані наявні у містобудівній документації червоні лінії позначені, це один з видів містобудівного обмеження на забудову.

Червоні лінії та зміна цільового використання землі

Власник ділянки має право змінити вид цільового призначення землі з комерційного на житлове або навпаки. Законне використання землі можливе виключно після зміни цільового призначення. Наявність червоних ліній ускладнює цей процес: лінія позначає частину ділянки як землю загального користування, тут цільове призначення змінювати не можна.

Червоні лінії та зміна цільового використання землі

Як змінити цільове призначення ділянки з наявними червоними лініями

Ділянка має бути сформованою, мати кадастровий номер, визначені межі та обмеження, зареєстрованою у Земельному кадастрі. У Витязі з ДЗК зазначені категорія земель та вид використання.

Етап 1. Консультація землевпорядника, що має сертифікат та зареєстрований у Реєстрі землевпорядників Держгеокадастру.

Етап 2. Поділ ділянки по червоній лінії на дві (або більше) ділянок на підставі заяви власника або договору співвласників (нотаріальне посвідчення обов’язкове). Землевпорядник створює нову технічну документацію. Під час поділу змінювати цільове призначення заборонено.

В процесі поділу формуються нові ділянки, площа та форма яких за сумою дорівнюють первинній ділянці. Кожний новий об’єкт отримує унікальний кадастровий номер, реєструється у Земельному кадастрі з виданням Витягу з ДЗК.

Етап 3. Після поділу власник має дві або більше ділянок. Тепер можна змінити цільове призначення новосформованої ділянки, яка не впливає на загальне використання земель згідно містобудівної документації.

Дозвіл на зміну цільового призначення не потрібен; приватний власник пише заяву, після чого землевпорядник створює проект землеустрою з метою зміни цільового призначення. Цей документ затверджується місцевою радою, яка виносить рішення на зміну цільового призначення. Далі – реєстрація змін у ДЗК, новий Витяг з ДЗК. Результат – дві чи більше ділянки з різним цільовим призначенням, щонайменше одна має червону лінію.

Добавил: Loci
Категория: Статьи 170
Рейтинг: 5.0/2
Всего комментариев: 0
avatar
close