Частина поляків змінила ставлення до біженців з України - опитування
10.02.2023 15:28 195
Частина поляків змінила ставлення до біженців з України - опитування

Польські дослідники встановили під час опитування новий феномен - "дисонанс позитивного ставлення".

Ставлення поляків до українців протягом 2022 року суттєво змінилося. Зокрема, кожен шостий респондент змінив ставлення до біженців з України у гірший бік, повідомляє Rzeczpospolita.

Соціальне сприйняття поляками біженців у січні вивчали дослідники факультету політології та міжнародних досліджень Варшавського університету та Економіко-гуманітарного університету у Варшаві. Подібне дослідження вперше проводилося у квітні 2022 року.

Роберт Станішевський із Варшавського університету зазначив, що результати опитування "дуже здивували". Цей феномен вчені назвали "дисонансом позитивного ставлення".

Він пояснив, що позитивне ставлення поляків до українців та допомоги Україні не змінилося з початку війни. При цьому дисонанс виявляється у тому, що вже 25% опитаних змінили своє ставлення до біженців на території Польщі. З-поміж них 68% сказали, що ставлення погіршилося - приблизно 17% від загальної кількості опитаних. При цьому 83% поляків зберігають позитивне ставлення до українських біженців.

Значна частина респондентів (48%) вважають, що Польща має надати додаткову військову підтримку Україні, але більше третини виступають проти.

Опитування показало, що поляки дедалі менше згодні із соціальною допомогою біженцям. З квітня 2022 року поменшало на 4% людей, які підтримують закон про допомогу громадянам України, який дає привілеї нарівні з громадянами ЄС.

Поляки підтримують таку допомогу українцям:

  •      одноразова виплата у розмірі 300 злотих - 49% опитаних;
  •      доступ до безкоштовного медичного обслуговування - 62%;
  •      прийом дітей-біженців з України до польських шкіл - 87%.
  •      проте 36% респондентів не схвалюють фінансування житла для українців, також думки розділилися щодо виплат допомоги на дітей.

Серед "потенційних загроз" від українців поляки називали:

  •      негативний вплив на ринок праці та на польську економіку,
  •      державний бюджет,
  •      зростання інфляції,
  •      культурні відмінності українців

Нагадаємо, більшість поляків назвали найважливішою подією у 2022 році російську агресію проти України - як на міжнародному, так і на національному рівнях.

Добавил: Loci
Категория: Мир 195
Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
close