Британському підлітку імплантували пристрій для контролю епілепсії
25.06.2024 12:19 1697
Британському підлітку імплантували пристрій для контролю епілепсії

Британському хлопчику Орану Ноулсону вперше у світі встановили мозковий імплантат для контролю нападів епілепсії.

Британський підліток з важкою формою епілепсії став першою людиною у світі, якій встановили мозковий імплантат для контролю нападів. Про це повідомляє The Guardian.

Нейростимулятор імплантували під череп, де він посилає електричні сигнали глибоко в мозок, зменшуючи напади на 80%. Хлопець страждав від синдрому Леннокса-Гасто з дитинства, не маючи жодного дня без нападів, які іноді траплялися сотні разів на день. Напади часто призводили до втрати свідомості і дихання, потребуючи реанімації.

До встановлення пристрою хлопець потребував цілодобового догляду через ризик раптової смерті від епілепсії. Так тривало до моменту, поки Орану не встановили нейростимулятор.

Під час операції зі встановлення мозкового імпланта команда нейрохірургів вивела два електроди глибоко в мозок, досягнувши таламуса.

Дроти, які потрібно було розмістити з точністю до міліметра, підключили до нейростимулятора. Його розмістили в щілині черепа Орана, де попередньо видалили кістку. Імплант закріпили за допомогою гвинтів. Його можна підзаряджати через навушники.

Після операції пристрій увімкнули, і він почав подавати постійну м'яку електричну стимуляцію в мозок, блокуючи електричні шляхи, що сприяють виникненню судомних нападів.

Раніше повідомлялося, що компанія Ілона Маска Neuralink вживила перший імплантат у мозок людини.
Добавил: Loci
Категория: Наука 1697
Рейтинг: 5.0/10
Всего комментариев: 0
avatar
close