Запорізьку АЕС підключили до мережі - Укренерго
Запорізьку АЕС підключили до мережі - Укренерго

Зараз енергосистема України працює стабільно, незважаючи на чергову атаку Росії, запевнили у компанії.

Енергетики змогли відновити живлення лінії електропередачі, яка живить Запорізьку АЕС. Про це повідомляє Укренерго у понеділок, 22 травня

"Станція переходить на живлення від української енергосистеми", – йдеться у повідомленні.

У компанії нагадали, що внаслідок пошкодження високовольтної лінії ЗАЕС втратила живлення від енергосистеми і працювала від дизель-генераторів. Вже всьоме з моменту тимчасової окупації Запорізької АЕС росіяни створюють ядерну та радіаційну небезпеку у зоні АЕС. В Укренерго доклали максимум зусиль і відновили живлення атомної станції від української енергосистеми.

Зазначено, що незважаючи на чергову атаку Росії, енергосистема України працює стабільно, а виробленої електроенергії вистачає для покриття потреб споживачів.

Разом з тим енергетична інфраструктура таки зазнала пошкоджень. В Дніпровському регіоні були пошкоджені високовольтні лінії 330-750 кВ, що призвело до відключення однієї з потужних електростанцій у регіоні, а також низки підстанцій Укренерго та операторів систем розподілу (обленерго). 

Внаслідок цього були знеструмлені споживачі у Запоріжжі. Енергетики вже  відновили енергопостачання споживачів за резервними схемами.

Також внаслідок атаки росіян пошкоджені мережі обленерго на Дніпропетровщині, живлення відновлюється. 

Попри це у нічні години при зниженому споживанні триває експорт електроенергії у Молдову та Польщу. Імпорт в Україну сьогодні відсутній.

"Наразі електроенергії достатньо для покриття потреб споживачів, але для збереження балансу в вечірні години необхідно ощадливе споживання електроенергії. Просимо перенести використання електроенергії з вечірніх годин (19:00 до 22:00) на ранок, день, або ніч", – звернулися енергетики до українців.
Добавил: Loci
Категория: Украина 303
Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
close